Otázkou bytí a nebytí bude pro fotbalisty Hlohovce dnešní utkání krajského přeboru. Za soupeře navíc mají Dědice, které si téměř jistě udrží druhé místo v tabulce za postupujícím Blanskem. Hlohovečtí ke všemu zajíždějí na domácí hřiště svého soupeře. Sestup jim hrozí v případě, že z divize spadne tým z jihomoravského kraje. Nyní jsou nejvíce ohroženy Šardice a Židenice.

Všechny okolnosti tedy hovoří proti nim. Přesto trenér Hlohovce Antonín Koryčánek neztrácí naději: „Ve všech zbývajících zápasech potřebujeme naplno bodovat. Ať už je to doma nebo venku.“
Stejný přístup má i Jaroslav Vymazal, trenér Dědic. „My jdeme do každého utkání pro tři body. Je nám jedno jestli hrajeme s prvním nebo s posledním. Hráči navíc hrají i o prémie. Teď jsme dvakrát remizovali a tým bude chtít tyto ztráty odčinit,“ prozradil trenér, který mužstvo převzal jen do konce sezóny po Vítězslavu Zbořilovi. Tomu podrazil židli výprask v Hruškách před pěti týdny. „Tým potřeboval dostat z krize, což se mi, myslim podařilo,“ vysvětlil domácí trenér.

Že ani domácí nejsou v ideální situaci, svědčí fakt, že domácí trenér měl na čtvrtečním tréninku k dispozici pouze osm hráčů základní sestavy. „Máme úzký kádr, kdo bude k dispozici se dozvím až hodinu před utkáním,“ svěřil se s e svými starostmi domácí trenér. K dispozici by však měl být i útočník Šmehlík, se 23 brankami nejlepší střelec celé soutěže.

Antonínu Koryčánkovi budou jistě chybět dva hráči. Obránce Lorenc, který se zranil hned na začátku minulého utkání, a stoper Tuček, který se omluvil z rodinných důvodů. „Zkusíme hrát zezadu, na brejky. To by mohlo na soupeře platit,“ prozradil Koryčánek plány, které by měly vést k úspěchu v zápase. A může doufat, že při protiútocích jeho útočníci zachovají chladnou hlavu a protrhnou střeleckou smůlu, která je na jaře trápí.
Kdo bude nakonec šťastnějším týmem se ukáže dnes v 16.30 hodin na stadionu v Dědicích. Ani jeden ze soupeřů nebude chtít prodat svoji kůži lacino a diváci se mohou těšit na dramatický zápas.