Ve třetí nejvyšší soutěži na sebe v sobotu doma narazí sedmá Břeclav na čtvrtou rezervu Zlína, což je samo o sobě zárukou kvalitní podívané.
Jedním z týmů, který se nejvíce strachuje o udržení v současné soutěži, je Hlohovec. Podobně jako Hrušky v Ratíškovicích, i Hlohovec bude hrát zápas, ve kterém jde o šest bodů. Na svém hřišti přivítá v neděli družstvo Ráječka. To je v současné době na čtrnáctém místě, tedy o jednu příčku právě před svým víkendovým soupeřem. Hlohovec se na Ráječko v případě výhry může dotáhnout. Jeho hráči ovšem musejí bojovat celý zápas do konce, v posledním kole v Bohunicích inkasovali vyrovnávací branku až v nastaveném čase. I v případě domácí výhry si Hlohovečtí nemohou být jisti svým postavením v tabulce, musí připojit i další body.

Stejně důležitý je pro domácí zápas Lanžhota s Tvrdonicemi. Také Lanžhotští už nesmí zavát, ovšem proti rivalovi z nedalekých Tvrdonic to budou mít nesmírně obtížné. Oba soupeři se velice dobře znají, Tvrdonice jsou navíc povzbuzeny vítězstvím nad silným Rohatcem. Lanžot ztrácí z předposlední pozice na Újezd čtyři body, to znamená, že ani výhrou se na svého hlavního konkurenta nedotáhne.

Kostice mohou jarní část sezóny dohrát v klidu, na sedmém místě tabulky se je boje o postup ani o záchranu netýkají. Domácí výhrou proti Dubňanům, které jsou na třetím místě tabulky, mohou pomoci vedoucím Velkým Pavlovicím. Ty by se tak zbavily jednoho ze svých pronásledovatelů. Kosticím se podařilo sebrat bod na hřišti Vacenovic, na domácím hřišti budou jistě chtít nějaké přidat. Dubňany, které jsou stále aspiranty na postup, mají třetí nejlepší obranu v soutěži, ovšem v minulém zápase dostaly tři branky od posledních Žarošic. Přestože utkání dovedly do vítězného konce, o pevnosti obrany jejich poslední zápas a inkasované branky nesvědčí.

V utkáních I. B třídy půjde opět především o záchranu. Popice přivítají na svém hřišti Šanov. Popice nemají nikterak oslnivé jaro, v případě porážky by se jim boje o záchranu nevyhnuly. Porazit svého soupeře je pro ně ale nutnost, oba od sebe dělí dvě místa a čtyři body, ve výhodnější pozici jsou Popice. Ty si navíc v minulém kole dokázaly odvést všechny body ze hřiště bohunické rezervy.

Zápas pravdy se pro domácí tým odehraje v Podivíně. V případě, že domácí porazí svého soupeře z Hroznové Lhoty, předběhnou ho v tabulce a dostanou se do horní poloviny tabulky, kam ještě v minulém ročníku jednoznačně patřili. Podivín v minulém kole rozdrtil Hodonín na jeho hřišti rozdílem čtyř branek, Hroznová Lhota si připsala bod za bezbrankovou remízu na svém hřišti s Vracovem.

Důležitý zápas odehrají i Přítluky, stále předposlední tým tabulky. Na hřišti pátých Velkých Bílovic to ale nebudou mít jednoduché. Domácí v minulém kole ztratili výhru v Ladnici až v závěru. Přitluky naposledy porazily Veselí 4:0. Jelikož s beznadějně posledním Veselím v tomto kole hraje i Blatnice, nejbližší soupeř Přitluk v tabulce směrem nahoru, neočekává se, že Přítluky náskok svého soupeře stáhnou.