„Rychlé branky rozhodly celé utkání,“ neprozradil žádné tajemství domácí lodivod Antonín Koryčánek. Ten musel být svědkem toho, že v úvodu zápasu byli hráči Slavkova u míče vždy o chvíli dříve než domácí.
S přibývajícími minutami se Hlohovečtí svému soupeři vyrovnali. Na stavu ale nic změnit nedokázali, přestože zejména Jankovič se svojí aktivitou v prvním poločase snažil motat hostujícím obráncům hlavy. Právě domácí ofenzivní hráč se dožadoval v 31. minutě penalty, píštalka sudího ale zůstala němá a následná dorážka kapitána Kozubíka šla vysoko nad branku.

Hlovovečtí se odpískání pokutového kopu dočkali až v samém závěru prvního dějství. Stalo se tak po průniku Jankoviče, kterého poněkud zbytečně v rohu velkého vápna podrazil obránce Slavkova. Míč si na bílý puntík postavila letní posila z Brumovic Jakub Gremmel. Mladík ve žlutém dresu se exekuce chopil jako zkušený mazák a vykřesal pro svůj tým jiskřičku naděje na solidní výsledek.

Právě ke konci druhé půle měli domácí nejvíce ze hry, čehož si byl vědom i slavkovský trenér Vilém Nejezchleb. „Ke konci poločasu jsme měli v naší hře jakýsi výpadek. I tím jsme umožnili soupeři snížit z penalty,“ ukazoval Nejezchleb na chyby ve svém týmu.
Druhá půle již byla v jednoznačné režii hostů, kteří předváděli atraktivní a moderní fotbal. Hned po poločase měl sice šanci domácí Gremmel. Jeho střelu z úhlu ale obránci zablokovali, a tak platilo obligátní nedáš – dostaneš.

Nejlepší hráč na hřišti, hostující útočník Karel Opletal, se zmocnil míče, několika kličkami zamotal domácí obránce a jeho následná střela skončila v síti.
Hlohovci nic nepomohlo nasazení sehraného útočného dua Pekar – Pekárek, zbytečnými ztrátami míče se domácí sami připravovali o možnosti útoku.
Trenér Koryčánek dobře věděl, proč nedrželi domácí se svým soupeřem krok. „Špatně jsme organizovali obranu a dělali individuální chyby.“ To platilo i při další brance Slavkova. Před vlastním pokutovým územím zbytečně ztratil míč středopolař Šuderla, Udržal narazil Opletalovi. Hostující útočník ukázal, že míč dovede ovládat vskutku famózně. Pohrál si s bránícími hráči i vyběhnutím brankáře, technickou střelou uklidil míč do sítě a šel střídat. Svůj úkol totiž zcela jistě splnil.

Hráči Hlohovce se ještě snažili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku, své šance ale nikdo z nich neproměnil. Na druhé straně se naopak po rohovém kopu radoval Udržal.

Výsledek i předvedená hra daly za pravdu trenéru Nejezchlebovi, podle nějž byla výhra zasloužená. „Chceme hrát atraktivní fotbal. Hlavně aby se diváci bavili, což se dnes myslím povedlo,“ hodnotil po zápase.
Zato domácí trenér Koryčánek má spoustu důvodů k zamyšlení, nepropadá však beznaději. „Měli jsme zpočátku těžký los. My si dokážeme vytvořit šance, s jejich zakončením je to ale horší,“ litoval mizerné formy svých ofenzivních hráčů.

Jak šly minuty

3. 0:1. Nováček ze Slavkova šokuje diváky v Hlohovci. Úvodní branka na sebe skutečně nenechala dlouho čekat.
9. 0:2. Hostující špílmachr Opletal si na hranici vápna narazil s Udržalem, a prvně jmenovaný nedal střelou k tyči brankáři šanci.
15. Osmělili se i domácí. Po centru Koryčánka ale hlavou nezamířil přesně Jankovič.
20. Jankovič si zpracoval míč na prsa, přiklepl jej Vlašicovi, jeho střelu ale brankář hostů Plchut vyboxoval.
31. Ve vápně byl sražen Jankovič. rozhodč
í však nezapískal a následná střela Kozubíka šla nad branku hostů.
45. 1:2. Jankovič pronikl do šestnáctky hostů, tam ho nešikovně fauloval hostující obránce. Následnou penaltu s přehledem proměnil Gremmel.
49. 1:3. Do šestnáctky se prokličkoval hostující Opletal a s obrovským klidem uklidil míč do Švendovy sítě.
52. Po ose Pekárek, Pekar, Kozubík maří jasnou gólovou šanci brankář Plchut svým brilantním zákrokem.
69. 1:4. Šuderlovu ztrátu míče před vlastním pokutovým územím potrestal opět Opletal, který vycvičil obránce i s brankařem.
81. Domácí Pekar šel úplně sám na brankáře, ale netrefil.
88. 1:5. Po rohovém kopu se k míči na hranici šestnáctky dostal Udržal a střelou k tyči stanovil konečné skóre.

 

tabulky a výsledky fotbalových soutěží:

dospělí

dorost a žáci