Geografické i tabulkové derby začalo pro mladíky MSK nešťastně. Hned v úvodu utkání zahrál jeden z domácích hráčů ve vlastním vápně rukou a kopala se penalta. Tu ale svěřenci bývalého trenéra břeclavské devatenáctky Luďka Zlámala neproměnili. Střelu poslali jen do tyče Kunického svatyně. Od té doby na trávníku dominovali domácí hráči. Svou převahu přetavili v první gól v 18. minutě, když si Ondřej Pohanka několikrát narazil míč o soupeře, prošel zprava až před branku a prostřelil brankáře Sedláčka. O osm minut později předvedl podobnou akci i Daniel Bílek, opět si narazil balon o tři soupeře a pohodlně skóroval. Vypadalo to na pohodlný zápas, jenže opak byl pravdou.

Ve druhé půli už divácky atraktivních momentů ubylo, ne však branek. Hodonín prostřídal, vyrovnal hru a po hodině hry se dočkal kontaktního gólu. Joch prošel neobsazený na hranici šestnáctky a tvrdou střelou nedal Kunickému šanci zasáhnout. Velice nečekané vyrovnání přišlo v 77. minutě, když Varmuža poslal zleva přímý kop proti Kunického bráně, nikdo jej netečoval a míč prošel k překvapení všech až do sítě. V nastaveném čase Hodonín utkání zcela zvrátil, v poslední minutě se po přímém kopu odrazil míč od obou tyčí, a i když ho zadáci MSK vykopli z brány, sudí seznal, že balon už prošel za brankovou čáru. Hodonín si tak z derby nakonec odnesl všechny tři body.

OHLASY TRENÉRŮ:

Jiří Pecha (trenér MSK): „Do 53. minuty jsme měli utkání pod kontrolou, mohli jsme vyhrát tři čtyři nula. Jenže nedokážu si vysvětlit, co se v té chvíli stalo. Těžko se mi hledají slova. Byl to poslední zápas doma, chtěli jsme, aby si zahrála celá lavička. Bohužel, to nám uškodilo. Hráči z lavičky se nedostali do hry, soupeř nás začal přehrávat, dal kontaktní gól a už jsme tahali za kratší konec. Za druhý poločas si hosté ty body zasloužili, nám se ten zápas od základů nevyvedl. Je to k zamyšlení, je to na pohovory s hráči."

Luděk Zlámal (trenér RSM): „Bylo to utkání dvou různých poločasů. První půli jsme byli horším celkem, domácí dominovali. Možná by se utkání vyvíjelo jinak, kdybychom proměnili penaltu. O poločase jsem řekl klukům, ať dají balon na zem, ať přestanou nakopávat. Pomohlo to, proč bychom nemohli zápas alespoň srovnat? Vyšlo nám to, i když třetí gól byl šťastný, to přiznávám. Měli jsme ovšem skvělou produktivitu, kluci si vítězství v derby zasloužili, protože měli dlouhou sérii bez výhry."

MSDL: MSK Břeclav U19 – RSM Hodonín U19 2:3 (2:0)

Branky: 18. Pohanka, 26. Bílek – 63. Joch, 77. Varmuža, 90. Bíza

ŽK: 1–4

Diváků: 65

Břeclav U19: Kunický – Košut, Svoboda, Šanda, Kolaja – Hovězák (69. Simonyi), Vu Van, Horčička M. (K) (76. Redek), Pohanka (69. Novák) – Bílek, Stange da Silveira (59. Hakala). Trenér: Jiří Pecha

Hodonín U19: Sedláček – Jagoš (60. Macháček), Gravec, Mokrý (K), Chaloupka, Joch, Válek, Varmuža, Bíza, Pohanka T. (46. Chytka), Skočík. Trenér: Luděk Zlámal