Po opatrném úvodu zápasu se povedlo hostům využít svou první vyloženou šanci, když se ve 24. minutě prosadil Krč. Na začátku druhé půle navýšili hosté vedení a i když si Břeclavané vytvořili několik šancí, brankáře Tomáše Uvízla nepřekonali. „V domácím prostředí jsme prohráli poprvé od prvního kola s Vítkovicemi a myslím si, že ten dnešní zápas byl hodně podobný tomu z prvního kola," prohlásil po utkání trenér MSK Ivan Dvořák a pokračoval. „Soupeř byl kvalitní, ale myslím, že hra byla vyrovnaná. Jak my, tak soupeř jsme si vytvořili vyložené šance. Uničov nás nepřehrál, ale byl lepší v důrazu před soupeřovou bránou a proměnil své šance," doplnil Dvořák.

Spálené šance

Úvod zápasu se nesl v opatrném duchu, stereotyp první půle narušil až břeclavský obránce Petr Fotík, který vystřelil zpoza šestnáctky a jeho razantní pokus Uvízl s potížemi vytěsnil nad břevno. Hosté svou první šanci přetavili v úvodní gól. Kasal nacentroval míč do šestnáctky, kam si seběhl Aleš Krč, který ve 24. minutě překonal Prokopa.

Druhá půle nabídla o něco záživnější podívanou. Vše započal v 52. minutě šťastným gólem Tomáš Komenda, jehož sice nejprve Prokop vychytal dobrým reflexivním zákrokem, míč se odrazil na domácího Sychu, který se jej snažil odkopnout pryč z šestnáctky, nešťastně ovšem napálil Komendu, od něhož se míč odrazil do brány.

Břeclavany druhá inkasovaná branka vyburcovala k útočné aktivitě. Kontaktní gól měl na kopačce Fojtík, ve vápně ovšem zblízka Uvízla neprostřelil, brankář Uničova vytáhl kvalitní zákrok nohou. Břeclavané obléhali pokutové území soupeře, ale jejich snaha ovoce nepřinesla. Byli to naopak hosté, kteří mohli definitivně rozhodnout o své výhře. Komenda se řítil sám na brankáře, tváří v tvář Prokopa ovšem minul. O minutu později napálil po rohovém kopu Můčka tyč.

V závěrečné dvacetiminutovce se již Břeclavané k zakončení tolik nedostávali a když v 87. minutě odkráčel z trávníku po druhé žluté Petr Fojtík, bylo celkem zřejmé, že Břeclav body z hodovního klání nevydoluje.

Alespoň kosmeticky mohl upravit výsledek v 89. minutě Pospiš poté, co se dostal za obranu a z vápna vyslal razantní střelu na bližší tyč, proti záměru břeclavského útočníka, se znovu postavil vynikající Uvízl. „Hosty dnes podržel brankář, který tam předvedl několik vynikajících zákroků, kdy to vše vytáhl na poslední chvíli. Takové zákroky měl dva nebo tři," uzavřel uznale na adresu uničovského gólmana Dvořák.

MSK Břeclav - SK Uničov 0:2
Branky: 24. Krč, 53. Komenda. Rozhodčí: Černý – Dohnálek, Drozdy.
ŽK: 2:1, ČK – 2 ŽK Fojtík (Břeclav)
Sestava MSK Břeclav – Prokop – Košut, Sedlo, Simandl (K), Levai (40. Jurčík), De Carvalho Serra, Šenkeřík, Lapin (46. Pospiš), Wallisch (78. Tetur), Sycha, Fojtík

VÁCLAV PETRŮ