„Prošli jsme komplet stadion včetně kabin, VIP prostor a trávníku. Viděli jsme také profesionální relaxační zázemí hráčů, jako je bazén nebo vířivka," obdivoval poměrně nové vybavení Slovácka kapitán rezervy Charvátské Nové Vsi Radek Kaňa.

„Samozřejmě u nás nemůžeme čekat podmínky, jako mají kluby z Gambrinus ligy. Zázemí tady je na mnohem vyšší úrovni, i když i naše kabiny prošly celkovou modernizací," pochlubil se člen Sokolu Radomír Mitrič.

„Tento výletní den se vydařil. Jsme spokojení. Původně jsme sice měli jet do Olomouce na modelové utkání s tamní Sigmou, ale z důvodu sněhové kalamity se akce odložila. Nový termín by mohl být zanedlouho, ještě na konci dubna," popsal nedávnou prekérní situaci trenér B mužstva Charvátské Milan Kaňa.

Vyhraná návštěva obsahovala kromě prohlídky stadionu v Uherském Hradišti také stylové pohoštění v restauraci a vstupenky na utkání 23. kola Gambrinus ligy. Celek Charvátské Nové Vsi byl tak svědkem návratu Viktorie Plzeň do čela tabulky.

„Všem, kteří třeba ještě ani nejsou v projektu Kopeme za fotbal, doporučuji přihlásit se. Kluby z té nejnižší úrovně se dostanou do blízkosti celků z první ligy. Tak jako teď my," řekl nadšeně i za své kolegy Radomír Mitrič.

Členové Sokolu Charvátská Nová Ves strávili jarní odpoledne ve znamení exkluzivních fotbalových zážitků, na které jen tak nezapomenou. Podívali se i do kabin obou týmů, na stadionu se mohli vyfotit s profesionály, které většinou obdivují jen z televizních obrazovek. Prošli si tiskové centrum i regenerační prostory připravené pro hráče Slovácka.

Je možné, že si hráči Charvátské Nové Vsi ještě návštěvu na některém prvoligovém utkání zopakují. V letošní části soutěže totiž opět okupují přední příčky.

Projekt Kopeme za fotbal se rozjel už v roce 2010. Kromě materiální podpory pro týmy od nejnižší soutěže po okresní přebor dává klubům možnost soutěžit o exkluzivní okamžiky s celky Gambrinus ligy. Kromě přímého střetnutí s profesionály mohou amatérské týmy vyhrát i trénink s koučem z první ligy.