Začínal v šesti letech v rodných Dolních Bojanovicích pod ohledem trenéra Zhřívala, ve středu zálohy, kde se cítí nejlépe. Až do čtrnácti let zůstal v Bojanovicích a hrál okresní soutěže na Hodonínsku. Ještě půl roku zde působil i v kategorii staršího žactva, druhou polovinu sezony ale již proháněl míč po zeleném pažitu v MSK Břeclav.

Odehrál zde ještě celou další sezónu, při nástupu do kategorie mladšího dorostu byl ale vybrán do akademie Slovácka, kde se zúčastnil letní přípravy a byl podle tamních trenérů způsobilý hrát druhou dorosteneckou ligu.

Vše se dařilo podle předpokladů, ve druhé polovině sezony ale byl pronásledovaný zraněními, což mělo vliv na jeho sportovní výkonnost. Nakonec odešel i z vlastní vůle zpět do Břeclavi.

V kádru nejstaršíhodorostu MSK patří ke klíčovým hráčům, kteří tvoří herní projev devatenáctky, což potvrzuje i šéftrenér staršího dorostu MSK Břeclav Luděk Zlámal.

„Hromek je jednou z osobností družstva, a to ještě jistě neřekl poslední slovo. Měl totiž problémy s častými onemocněními, což by se po lékařských prohlídkách družstva v Brně mělo vyřešit k lepšímu. Je typem středového záložníka s vyrovnanou činností ofenzivní i defenzivní, což je velká vzácnost. S míčem má dobrou techniku, jeho přihrávky jsou kvalitní. Kdybych měl u něho najít nějaký nedostatek, tak to je střelba čistým nártem,“ hledá těžko Hromkovu slabinu Zlámal.

Jarda studuje v Hodoníně na ISŠ obor obchodník, letos bude maturovat. Pak buď nastoupí ve firmě svého otce, nebo bude pokračovat ve studiu na vysoké škole. Rozhodnutý ještě není. Určitě by se rád lepšil i jazykově, speciálně v angličtině.

Fotbal je u Hromků rodinným sportem. Hrál ho děda, otec i strýc, z nichž nejdále to dotáhl Jardův otec, který byl na vojně v Dukle Praha a pak působil nějaký čas v Teplicích.

Při řeči s Jaroslavem Hromkem je zřejmé, že je člověkem klidné povahy. Když ale někdo napadne londýnský Arsenal, tak se dokáže rozohnit. A v šatně devatenáctky MSK je na špičkování živná půda. Tábory fandící Arsenalu a Manchesteru United jsou totiž zhruba stejně silné.

Hromek je nejlépe sehraný s Romanem Vejvančickým a s Tomášem Pospišem, tedy s hráči, kteří jsou v rozestavení družstva v jeho bezprostřední blízkosti. Ve fotbalu to chce dotáhnout co nejdále, konkrétní cíle však talentovaný záložník neuvádí.

Další kroky ke svému zlepšování dělá v zimní přípravě a jistě ho bude zřetelně vidět i v jarní části dorostenecké divize, v níž bude celek MSK Břeclav U19 usilovat o postup.