Hruškám se podařilo udržet kádr z minulé sezony i letos, jenže naráží na zkušenější soupeře. „Kluci loni prolétli snadno třetí třídou, dali devadesát branek a mysleli si, že to půjde stejně lehce i v okresním přeboru. Tam už je to ale o něčem jiném, hra je rychlejší, je více osobních soubojů. Musíme si na to zvyknout." naznačil trenér Hrušek Pavel Sopko, kde mají jeho svěřenci na podzim největší problém.

Hrušečtí byli zvyklí soupeře deklasovat. I když v okresním přeboru zatím neprohráli, doma přetlačili Přibice 2:1, v Drnholci remizovali 1:1. A teď další remíza. „Nehrajeme prostě ten fotbal, na který jsme zvyklí, nakopáváme balony, nehrajeme kombinačně," přiznal Sopko.

První poločas derby s Moravskou Novou Vsí bylo od prvních minut jasnou záležitostí hostujícího celku. Po čtvrt hodině se brankář Hrušek Šulava poprvé zapotil, když Vajbar pálil z voleje těsně vedle. Ve 2. minutě už se Neoveští radovali z branky, Vrba byl ovšem při teči v ofsajdovém postavení a branka neplatila. Útočné manévry Moravské pokračovaly. Marek Konečný pálil zblízka těsně vedle, Petrjánoš zase zakončoval tvrdě jen do boční sítě.

Největší vzrušení tak přišlo těsně před koncem první půle, když viděl za faul na hranici vápna druhou žlutou kartu hostující Mikesa a Moravská se musela celou druhou půli bránit přesile. Z následného trestňáku hlavičkoval Flamík mimo tři tyče.

Po změně stran se hra vyrovnala a Hrušky se jaly dobývat branku Jaroška. Ten ale nakonec ani příliš práce neměl, jelikož nakopávané balony domácích jen málokdy našly správného adresáta nebo mířily hodně mimo. Domácím nepomohlo ani prostřídání.

Nasazení a bojovnost se domácím upřít nedala, ale ve chvílích, kdy se snažili útočit, se otvírala dvířka v obraně. Do té dvakrát vlétl hrotový útočník Moravské Kos, ale jednou se mezi dvojicí dobíhajících obránců neprosadil, podruhé ho reflexivním zákrokem vychytal velezkušený Šulava. Stejný výsledek měla i Kosova poslední šance, než byl vystřídaný.

„S bodem budu spokojený. V prvním poločase se mi náš výkon líbil, ale jak přišlo vyloučení, už jsme to jen ukopali. Kluci si za bojovnost zaslouží uznání, škoda, že jsme neproměnili ty dvě tutovky v oslabení. I přestože se Hrušky tlačily do útoku, i za mírné pomoci sudího, dokázali jsme se ubránit," cenil si nuly vzadu neoveský trenér Miloslav Toman. Pro jeho tým to byla na podzim první bodová ztráta.

Ta ale být nemusela. V 74. minutě se už totiž domácí radovali z branky, střílející Ondřej Malár byl ale také v ofsajdu. A když ani v nastaveném čase hlavičkoval Suchánek mimo, rozešly se oba týmy bez branek.

„Bylo to to pravé derby. Když ale hrajeme celý poločas proti deseti, musíme se prosadit. Ale jako by byli kluci nějak zakřiknutí, přestali si věřit. Podobně to vypadalo i v prvních dvou podzimních zápasech," nepoznával svůj tým Sopko.

Sokol Hrušky – FK Moravská Nová Ves 0:0 (0:0)

ŽK: Pavůček, Janulík, Blinkal – Mikesa, Račický, Konečný J., Zlámal

ČK: 45. Mikesa (MNV)

Střely na bránu: 6:7 (v půli 3:4)

Rohy: 7:2 (4:1)

Diváků: 252 platících

Hrušky: Šulava – Beneš (Ujčík), Suchánek, Flamík (Mlýnek Martin), Janulík P. (Ujčík), Pavůček (K), Filipovič, Koníček, Malár O., Veverka, Mlýnek Michal (Petřík), Blinkal

Moravská Nová Ves: Jarošek – Wunsch, Vrba, Zlámal, Kos (Konečný L.), Konečný M. (Staněk), Sobek, Račický (K), Helešic (Sobek), Konečný J., Petrjánoš