Na jedné straně celou zimu připravoval výbor Sokola Hrušky zázemí pro fotbalové hráče před přicházejícím kolem mistrovské jarní soutěže a současně na druhé straně v tomto období pod vedením hrušeckého trenéra Pavla Sopka a jeho asistentů Josefa Konečného a Vlastimila Mrákavy probíhal náročný zimní trénink fotbalistů, a to jak ve sportovní hale, tak na záložním hřišti.

Práce výboru kopané pod vedením Františka Ventrče se hlavně soustředila na možné posílení stávajícího týmu. Jednalo se jednak o zabezpečení přestupu hráčů do Hrušek buď přímo, nebo alespoň o zajištění přestupu jako hostujících hráčů.

Do prvního jarního kola, které se posunulo pro Hrušky až na 21. dubna z důvodu rozhodnutí sportovně-technické komise pro nezpůsobilý terén, tak za Sokol Hrušky již nastoupí vedle Vladimíra Malára i Ondřej Malár, Tomáš Růžička a Vladimír Beneš.

Jako hostující hráč z Tvrdonic sestavu posílí na post brankáře Aleš Trecha, dále hráči Roman a Petr Janulíkovi. Do hledáčku možného zařazení do Sokola Hrušky za muže se dostal i mladý nadějný hráč Jan Janulík.

Neméně důležitým úkolem výboru kopané bylo v úzké spolupráci s realizačním týmem hráčů zajistit podmínky pro přípravné zápasy v jarních měsících. Celkem bylo připraveno pět zápasů, ale i když název nese jarní příprava, většina utkání probíhala v „polárních podmínkách".

Ne jinak tomu bylo i v prvním zápase 3. března na umělé trávě v Poštorné, kde proti Hruškám nastoupili hráči Mikulčic B. Pozvání na další zápasy přijaly fotbalové celky z Hlohovce, Moravské Nové Vsi, Lanžhota a Vranovic.

Za zmínku stojí průběh zápasu s favorizovaným celkem Lanžhota, odehraný 7. dubna. Ani ledový vítr nestačil chladit horké hlavy hráčů, a tak musel jednu chvíli zasahovat na hřišti i trenér Hrušek, aby od sebe oddělil zarputilé hráče. Počet vstřelených branek na obou stranách a hezké fotbalové momenty daly zapomenout na nepřízeň počasí. Sokol Hrušky si domů přivezl těsnou výhru 5:4, a to díky dvěma gólům Ondřeje Malára a Michala Blinkala a jedním gólem přispěl i Michal Mlýnek.

A jaký bude mít průběh jarní část IV. třídy po dlouhé a namáhavé zimní přípravě pro Sokol Hrušky? Chce se věřit, že ten nejlepší. Vždyť hráči, realizační tým i výbor kopané udělali maximum pro to, aby se fotbal v Hruškách vrátil tam, kde byl před lety. Tedy minimálně do krajských soutěží.

Do nejnižší okresní soutěže hrušecký fotbal spadl po roce 2010, kdy Sokol Podluží, hrající krajský přebor v Hruškách, skončil v úpadku. Na zelené louce pak vznikl klub nový.

ZDENĚK KRYSTIÁN