Trenéři obou celků si výjimečnost tohoto zápasu, jenž se dá označit soubojem o takzvaných šest bodů, dobře uvědomují. V zapeklité situaci jsou Ratíškovice, který nezvládly předešlou konfrontaci s Rosicemi, s nimiž klopýtly 0:4. „V kabině po porážce v Rosicích panuje napjatá nálada. Teď budeme hrát o šest bodů,“ uvědomuje si kouč Zdeněk Blaha. „Cíle máme vždy stejné, každý zápas vyhrát,“ varuje soupeře trenér Hrušek Karel Bečka.

Domácí mužstvo straší vzpomínky na podzimní zápas. Ratíškovice zaspaly začátek a již po 25. minutách prohrávaly o dvě branky, nakonec dokázali uhrát výsledek 2:2. Baník se ale obává především toho, aby se neopakovala situace z Poháru ČMFS, ve kterém Hrušky dokonce zvítězili na jeho stadionu. „Já si myslím, že Hrušky u nás hrály vždycky dobře. Předpokládám, že to bude velmi těžké utkání, ale musíme se připravit hlavně na jejich střelce,“ upozornil trenér Blaha, jehož nejvíce zajímá útočník Vyrubalík. „Dělá nám největší problémy,“ dodal.

Domácí nepůjdou do náročného utkání s Hruškami v ideálním rozpoložení. Zdravotní obtíže trápí trojici hráčů. „Lukáš Ňorek už ve středu lehce trénoval. Tomáš Kotásek měl nějaký problém s očima, dostal na to léky. Měli by být oba v pořádku. Otazník ještě visí nad Pavlem Tomanem, který má zraněné koleno,“ vysvětloval kouč Blaha.
Hrušky přijíždí na trávník Ratíškovic povzbuzeny výhrou 4:0 nad posledním Doubravníkem. Domácí těší fakt, že v psychicky náročném souboji s týmem, jemuž už prakticky o nic nejde, uspěli. „Vyhrát povinné zápasy bývá někdy nejtěžší. Víme, že máme záchranu v soutěži ve svých rukou. Stačí nám uhrát z posledních čtyřech utkání šest bodů,“ přemítá trenér Bečka.

Hosté se netají tím, že by rádi na hřišti soupeře, jehož by mohlo svazovat domácí prostředí, zinkasovali všechny body. Ke splnění odvážného počinu by jim měli pomoci také příznivci. „Přeji si, aby nás přijeli fanoušci povzbudit, protože to bude těžký zápas. Budeme bojovat a prát se o tři body,“ nechal se slyšet Bečka, jemuž nebude k dispozici dvojice Koníček a Srnec.

Před utkáním se skloňuje jméno kanonýra Zollera, který v předchozím vzájemném klání zařídil obě branky Hrušek a podílel se na remíze 2:2. V zimní pauze ale mužstvo opustil, což by měla být pro domácí výhoda. “Zoller nám chybí v každém případě, nemáme typ tohoto útočníka. Ale tým se ho snaží nahradit,“ poznamenal Bečka, jehož těší, že po odchodu Zollera se soupeř hodlá soustředit právě na Vyrubalíka. “On je dobrý útočník, ale na jaře dal pouze jeden gól. Pokud si ho bude soupeř více hlídat, pro nás jenom lépe,“ uzavřel.