Hosté z Ratíškovic čekali na svoji první vstřelenou branku v tomto ročníku a v této činnosti budou pokračovat minimálně do dalšího zápasu. Hosté si za celý zápas vypracovali jen málo šancí, se zakončením to bylo ještě horší.

Domácí Hrušky měly oslabenou především útočnou sílu. K dispozici nebyli pro zranění střelec Luboš Knoflíček a tvůrce hry Karel Bečka mladší. „Jejich absence se na naší hře projevila. Hráli jsme asi tak padesát procent toho, čeho jsme schopni,“ nechal se slyšet trenér Karel Bečka.
V prvním poločase byla hra vyrovnaná, místy dokonce získávali navrch hráči hostujícího Baníku. Obzvláště jeho defenzivní řady pracovaly bezchybně, přes stopera Mačudu a záložníka Herůfka se dostávali útočící Podlužané těžko.

Nejhezčí akcí prvního poločasu bylo přenesení míče na kapitána Baníku Tomana a jeho střela z voleje. Brankář Hanzel byl ale na místě.
Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí hráči a od prvního hvizdu začali Ratíškovicím zatápět. Do skutečné šance se ale nedostali, jejich převaha tak byla jen platonická. Ratíškovice dál pozorně bránily a občas i zahrozily z rychlých brejků do otevřené hrušecké obrany.
Na druhé straně prožívali nejtěžší chvíle obránci Baníku, nejsilnější nápor soupeře ale přečkali bez úhony. Úplný závěr zápasu naopak patřil hostům, ani ti se však v závěru nervózního utkání nedokázali prosadit.

Trenéři obou mužstev byli po utkání oba rádi alespoň za bod, ke spokojenosti však měli daleko. Na vyrovnanosti utkání se ale shodli oba.
„Na vítězství mohla dosáhnout obě mužstva. Bez gólů ale nemůžeme vyhrávat. My jsme rádi alespoň za bod, vždyť je to náš první,“ prohlásil kouč baníku Cyril Blahůšek. Ten byl navíc velmi nespokojen s výkonem sudího, v čemž se shodl s velkou částí svých svěřenců.
Trenér Bečka byl také nakonec spokojen s bodem, i když viděl ve hře svých svěřenců nedostatky. „Hráli jsme nervózně. Zbytečně jsme kazili přihrávky. Druhá půle byla z naší strany lepší, přišly i nějaké šance,“ prohlásil.

 

 

Jak šly minuty

24. Domácí Tkáč střílí, brankář Baníku Pelíšek ale s přehledem kryje.

32. Do první skutečně vyložené šance se dostává domácí Vyrubalík, výsledkem je ale jen slabá střela na Pelíška.
41. Na hranici šestnáctký dostal míč ratíškovický Toman, jeho střelu z voleje ale Hanzel výborně vyrazil.
52. Domácí vstoupili do druhé půle aktivněji, střely Koníčka ani Tkáče však do branky soupeře nemířily.
59. Po kombinaci Heráka s Blinkalem zachraňuje před domácím Akaiem obránce Baníku až na brankové čáře.
63. Zugarova střela z úhlu končí těsně vedle tyčky Pelíškovy branky.
65. Domácí obránce Karkoška dává Hanzelovi tak rychlou malou domů, že brankář s vypětím všech sil alespoň odkopává na roh.
70. Centr ze strany našel domácího Blinkala, jeho hlavička z dobré pozice ale v síti Baníku neskončila.
82. Domácí jsou v náporu, střely Koníčka i Nešpora končí na hradbě těl hráčů ratíškovické obrany.
86. Hostující Ondra se řítil ze strany sám na brankáře, Hanzel ale včasným vyběhnutím jeho dobrou příležitost maří.
90. Rozhodčí ukončil zápas, Ratíškovice stále čekají na první vstřelený gól.