Zápas mužstev ze středu tabulky zprvu nabídl průměrný fotbal, kde se bojovalo o každý míč ve středu hřiště. Obě družstva se rozjížděla pomalu, o šancích v prvních dvaceti minutách nemohla být ani řeč.
Lepší výkon než obě mužstva dohromady podávali fanoušci hostujícího celku, kteří své idoly popoháněli sborovými chorály a starali se tak o výbornou atmosféru na hrušeckém stadionu.

Jako blesk z čistého nebe pak zapůsobila akce nejlepšího hráče utkání, hostujícího útočníka Kohúta. Ten se prosmýkl středem hřiště a vyslal na Hanzelovu bránu dělovku. Hrušecký brankář ji s námahou vyrazil. Protože se ale domácí obránci nepostarali o dorážejícího Kučeru, prohrávaly Hrušky 0:1.
O deset minut později si opět Kohút až nečekaně snadno poradil s urostlým stoperem Tichým a sám před brankářem pohodlně skóroval.
„S takovouto obrannou hrou nemůžeme hrát krajský přebor. Ztráceli jsme zbytečně tolik míčů,“ láteřil po utkání domácí kouč Karel Bečka.
Nejen obrana byla v tomto zápase nevýrazná. Na domácích bylo vidět, že nikdo nechce převzít roli špílmachra po zraněném Karlu Bečkovi, synovi domácího trenéra. Jejich hra ve středu pole postrádala jakékoli konstruktivní nápady.

Do druhé půle nastoupila mužstva s dvoubrankovým rozdílem. Po dvou minutách bylo domácím ještě hůř. Po zbytečné ztrátě míče se proti nim kopala penalta, kterou kanonýr Kohút proměnil.
Vše vypadalo, že už zápas skončí jednoznačným výsledkem. Pak ale dvakrát během dvou minut zapomněli obránci Velké na dorážejícho Tichého, a rázem vedli hosté pouze o jednu branku. Navíc je inkasované góly očividně zaskočily a domácí měli více ze hry.
V poslední desetiminutovce se na domácích projevila únava a tak hostům dovolili pojistit vítězství dalším gólem Kohúta.

„Zbytečně jsme z vyhraného zápasu udělali drama. Nepokryli jsme standardky a a nechali domácí hrát. Ale nakonec jsme zaslouženě vyhráli. Pro tři body jsme jeli,“ glosoval výkon mužstva trenér Petr Kohút, otec nejlepšího hráče na hřišti.
„Bohužel, mužstvo podalo podprůměrný výkon. Asi si mysleli, že když nastoupí Knoflíček, půjde to samo. Ale i na něm se projevil herní výpadek,“ litoval trenér poraženého celku Karel Bečka.

 

 

Jak šly minuty

6. Hostující Kučera se snažil dostat k hlavičce, míč ale netrefil a centr proletěl těsně kolem tyče.
21. 0:1 – Kučera. Kohút pronikl středem hřiště, jeho střelu bravurně vyrazil Hanzel, na dorážku Kučery byl ale krátký.
30. Po centru Heráka se ke střele dostal Tkáč, v cestě mu ale stál hostující obránce.
31. 0:2 – Kohút. Kohút si ve vápně pohrál s domácím Tichým a pohodlně skóroval.
39. Tečovaná střela vystrašila hostujícího brankáře, jen sledoval, jak míč míří za čáru vedle branky.
40. Vyrubalík se ve vápně probil do zakončení, jeho střelu ale hostující branář Sládeček vyrazil.
47. 0:3 – Kohút. Domácí ztratili míč ve středu hřiště, Kučera se dostal do vápna, kde byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil hostující útočník Kohút.
56. 1:3 – Tichý. Po rohovém kopu se ke střele dostal domácí stoper Tichý a střelou k tyči snížil.
58. 2:3 – Tichý. Po standardce z rohu skóruje jako přes kopírák oět Tichý a vykřesácá domácím jiskřičku naděje.
68. Po standardce zkoušel v nadějné pozici skórovat Karkoška, nezamířil ale přesně.
82. Od postranní čáry vystřelil hostující Valášek, domácí brankář měl s překvapivou střelou spoustu práce.
84. 2:4 – Kohút. V šestnáctce domácích se potřetív zápase prosadil Kohút a pojistil svému týmu vítězství.