>

 

Vněm se navzdory předsezónním optimistickým předpokladům pohybují až na dvanáctémmístě.

Tým trenéra Karla Bečky bude ve druhé polovině sezony vystupovat pod jménem Sokol Podluží.

„Chceme se hlásit nejen ktradičním hodnotám Sokolského hnutí, které je rozšířeno vmnoha zemích celého světa a rovněž uznáváme vzácné tradice našeho regionu Podluží, které jsou Evropou neméně oceňovány a obdivovány,“ vysvětlit na internetových stránkách klubu předseda hrušecké tělovýchovné jednoty FrantišekTichý.

Na hřišti se však bude být takřka stejný tým jako na podzim. Změny vkádru hrušeckého týmu byly totiž minimální.

„Zplánovaných čtyř posil postupně tři odpadly, až nám zůstal záložník Lukáš Hojdysz zPetrovic uKarviné. Ty hrají stejně jako my krajský přebor. Vsoučasné době jednáme ojeho příchodu smateřským klubem,“ komentoval posilu svého klubu trenérBečka.

Do jeho týmu se navíc vrací ibývalý kapitán mužstva Michal Blinkal. Ten na podzim hostoval vMoravské novéVsi.

Na zkoušce vHruškách byl ihráč zKamerunu, ten se ale vjarních kolech do mužstva nepřipojí.

„Vrací se nám ale hráči, kteří byli na podzim zranění,“ upozornil koučBečka.

Mužstvo naopak oupstil Marek Úlehla, který se vrátil zpět do svéhoklubu.

Tu nejtěžší část zimní přípravy, většinou fotbalistů nenáviděné a proklínané běhání, mají Hrušečtí již za sebou. Ovíkendu se vrátili ztěžkého soustředění vUherskémBrodu.

„Teď se začneme věnovat herním činnostem. Zaměříme se především na souhru mužstva,“ komentoval budoucí program svých oveček hrušecký stratég.

Kzimní přípravě patří neodmyslitelně izápasy. Vtomto ohledu se Hruškám zatím příliš nedaří.

Poslední zápas sValašskými Příkazy prohráli Jihomoravané 2:3. „To ale bylo na závěr přípravy. Hráči už toho měli plné zuby,“ vysvětlil Bečka.

Ten bude celou přípravu směřovat knačasování formy na úvodní zápas sdruhými Šardicemi. Generálka na první jarní kolo bude 15.března sVacenovicemi. Vní by trenér již měl vyzkoušet optimální základní sestavu, okteré má, podle jeho slov, jasno zosmdesáti procent.

„Šardicím máme co oplácet. Náš první vzájemný zápas se mi vůbec nelíbil,“ připomněl Karel Bečka prohru svého mužstva 0:2 na soupeřověpůdě.