Domácím se trochu uzdravuje hráčský kádr. Trenéru Karlu Bečkovi staršímu bude již k dispozici zkušený útočník Luboš Knoflíček. Tato největší letní posila chyběla týmu z Poluží nejvíce. „Nehrál od druhého kola. Do sestavy se vrací po pěti zápasech,“ upřesnil Bečka. I tak se ještě hrušecká marodka úplně nevyprázdnila.

Podstatně lépe jsou na tom na Horňácku. „Jsme kopletní a v plné síle. Jedeme pro tři body. Ty však budou chtít i domáci, takže čekáme bitvu,“ prozradil trenér Velké nad Veličkou Petr Kohůt starší. Optimismus je ve Velké na místě. Veličané totiž v minulém kole sesadili snadno Ráječko z prvního místa v přeboru (4:1), jsou devátí a navíc mají zápas k dobru.

Také fotbalisté Hrušek se budou snažit o plný bodový zisk po prohře na hřišti brněnské Sparty. „Musíme si pohlídat oba útočníky Velké. Musíme hrát fotbal a nesmíme se přizpůsobit hernímu stylu soupeře,“ nastínil plány domácích Bečka. Kouč Hrušek měl namysli rychlé kontry Veličanů, které začínají u dlouhých nákopů gólmana Sládečka.
Oba trenéři mají obavy z nižší návštěvy. „O víkendu bude pokračovat vinobraní, takže přijdeme o diváky. Byl bych rád, když příjde více jak stovka,“ uvedl realisticky Karel Bečka.

S týmem z Horňácka jezdili fanoušci i s bubnem v loňské postupové sezoně a kolem třiceti až padesáti je doprovází i v nováčkovském ročníku krajského přeboru. „Myslím si, že přijedou i tentokrát, i když mají hodně práce na trnkobraní,“ upřesnil Petr Kohůt.

Zajímavostí utkání by mohlo být to, že by se na hřišti objevili i synové obou trenérů. Karel Bečka je však zraněný, takže na pažitu v Hruškách uvidí diváci pouze veličského kanonýra Petra Kohůta mladšího. Dnešní duel pod dohledem sudího Donnebergera začíná na stadionu v Hruškách v 16.00.

Sokol Luna Hrušky – TJ Kordárna Velká nad Veličkou

Jak asi nastoupí: Hrušky: Hanzal – Srnec, Tichý, Nešpor, Zugar – Herák, Koníček, Karkoška, Vyrubalík – Knoflíček, Tkáč.
Velká n/V.: Sládeček – Holubík, Štefánek, Machálek, Miškeřík – Valášek, L. Macko, Trýska, D. Macko – Kučera, Kohůt ml.

Rozhodčí: Donneberger – Kolář, Kučera.

Vzájemné zápasy v poslední době: Oba týmy proti sobě v poslední době nehrály. V minulé sezoně: Hrušky (KP) a Velká n/V. (1.A).

Postavení v tabulce:
11. Hrušky 9:12 8
9. Velká n/Vel. 10:8 10