6. místo: SK Rakvice 1932

19 bodů

Titul nejlepšího mužstva Břeclavska v I.A třídě patří Rakvicím. Na vyšší příčky si tým zatím nevěří. „Asi musíme být docela spokojení. V soutěži jsou mančafty s jinou kvalitou. Na naši malou vesničku hrajeme v našich možnostech," uznává klubový předseda Luděk Zlámal.

Přes zimu a na jaře má pokračovat naprosto shodný tým. „Rozhodně žádné změny nečekáme. Pro nás je prvořadé udržet stávající kádr i s trenérem, který mužstvu dal impulz," pochvaluje si Zlámal práci zkušeného trenéra Karla Bečky.

Co Rakvice musejí zlepšit, je získávání bodů z domácího hřiště. Útulný rakvický stadion se pro soupeře stal příjemným místem. A tak Rakvice vozí body zvenku. „Ale poslední zápas mi přinesl zklamání. Hráli jsme proti deseti, ale naše nasazení mě zklamalo. Hráči nebyli ochotní jít do soubojů. Asi se zalekli tvrdé hry Bučovic," uzavírá Zlámal.

7. místo: Moravan Lednice

18 bodů

Z umístění ve středu tabulky jsou rozpačití v Lednici. Ambiciózní celek určitě čekal víc. „Vedení asi spokojené není. V posledních týdnech nám přidalo jeden trénink týdně navíc kvůli nízkému bodovému zisku," uvádí letní ofenzivní posila Zdeněk Očenášek.

Ten je s deseti brankami nejlepším střelcem týmu. Pro tento titul se přitom počítalo 
s navrátilcem Miroslavem Fóblem. Jenže ten se v závěru podzimu už ani neobjevoval 
v lednické sestavě. „Trápila nás marodka, pracovní povinnosti i zranění. S tím také souvisí naše umístění," povídá Očenášek.

Na jaře musejí Ledničtí zapracovat hlavně na domácích zápasech. V nich jsou po Mikulovu druhé nejhorší mužstvo. „Tato statistika je katastrofální. Ale zase patříme 
k nejlepším venku," upozorňuje posila z Podivína na nezvyklé rozložení bodového příjmu. Z osmnácti bodů získali venku třináct, doma pouze pět.

12. místo: Slavoj V. Pavlovice

14 bodů

Nespokojenost vládne u fanoušků Velkých Pavlovic. Kdyby Slavoj skončil na dvanácté příčce i na jaře, půjde o nejhorší sezonu za posledních pětadvacet let. Příznivci někdejšího účastníka divize si zvykli na vyšší standard.

Doma Velkopavlovičtí ani jednou neprohráli. Zvítězili ale pouze ve dvou duelech. A hned čtyřikrát remizovali. Zato venku je to bída – pouhé čtyři body.

Partu trenéra Stanislava Hřiby trápí hlavně nevyrovnanost výkonů. A také nepovedený start. Prvního vítězství se dočkala až v šestém kole. Podzim skončil podobně. Sérií čtyř zápasů bez vítězství.

13. místo: MSK Břeclav B

13 bodů

Rezerva třetiligového týmu tradičně operuje s mladými ročníky. „Vždycky jim po přechodu 
z dorostu trvá, než se otrkají a na dospělou soutěž si zvyknou. Je o něčem jiném než dorost," má jasno nynější asistent hlavního kouče Ivan Dvořák starší.

Ten v béčku koučuje již řadu let a vychoval už několik generací hráčů. „Nemyslím, že tato je slabší než ta předchozí. Spousta hráčů šla rovnou do áčka," říká Dvořák.

Z dorostu tak béčkem prosvištěli hráči jako Košut, Svoboda, Jurčík anebo Wallisch, kteří se usadili v prvním týmu. Tomu se ale nedaří a v MSFL je poslední. „Výsledky áčka a béčka jsou vždycky propojené," vysvětluje.

14. místo: FC Pálava Mikulov

5 bodů.

Pod Pálavou se pomalu smiřují s pádem do I. B třídy. Přes zimu plánují příchod nových hráčů, ale peníze rozhazovat nebudou. „Očekávali jsme lepší výsledky. ale mužstvo asi kvalitu na I.A třídu ještě nemá. V zimě doplníme kádr, který je úzký. A na jaře uvidíme. Když spadneme do I. B, nic se neděje. Přes léto potrénujeme a uvidíme. Chceme hrát 
s našimi hráči, které si vychováme," upozorňuje kouč Ivo Kauer.

Coby člen výboru v létě spolurozhodoval o nabídce mimořádného postupu. Kývli na něj za deset minut. „Musíme pomalu pracovat a posouvat se dál," dodává mikulovský trenér.