„Je skvělá. Bez ní bychom tolik bodů určitě nezískali. V několika utkáních nás podržela. Patří jí velký dík," říká o člence ženského reprezentačního výběru do patnácti let jeden z koučů Nesytu Jaroslav Ševčík. Mladá gólmanka slyší chválu na svoji adresu ze všech stran.

Hezká slova ji však nevzrušují. V kabině Nesytu totiž mezi mazáky rozhodně nepatří. „Starší holky musím poslouchat," směje se Barbora Růžičková. Ani ven s nimi nechodí. „Na to mám ještě dost času," tvrdí.

Čtrnáctiletou fotbalistku přivedl k fotbalu otec. „Taťka trénoval v Bílovicích přípravku, ve které hrál i můj o čtyři roky starší brácha. Chodila jsem s nimi pravidelně trénovat a začalo mě to bavit," vzpomíná na své začátky Růžičková, která se do branky dostala až později. „Na začátku jsem hrála ve středu zálohy nebo v útoku, chytat jsem začala asi v polovině mladších žáků," říká Růžičková.

Na doporučení otce pak zamířila do Hodonína, kde hájí branky druholigového Nesytu. Talentovaná gólmanka se v novém působišti chvíli rozkoukávala, pak si ale na nové spoluhráčky zvykla a teď patří mezi klíčové hráčky slováckého celku.

„Na Nesytě je dobrá parta. S holkami si rozumím. Žádný problém spolu nemáme," pravila Růžičková.

Začátek podzimní části však Hodonínu příliš nevyšel. Ve třetím kole v klubu skončil kouč Fečo, kterého u kormidla nahradila dvojice zkušených trenérů Petr Vyškovský a Jaroslav Ševčík. Ti do týmu přinesli klid a pohodu, Nesyt začal vyhrávat a tabulkou stoupat vzhůru. „Nejsem ta, která by měla hodnotit práci někoho jiného, ale rozdíly tam určitě jsou. S novými trenéry jsem spokojená," pravila Růžičková.

Po první polovině sezony skončila hodonínská děvčata na třetím místě. „Myslím, že s výsledky můžeme být spokojené," řekla Růžičková. Ta by nejradši zapomněla na nepovedený zápas s Olomoucí, se kterou Nesyt doma prohrál 0:7. Mladá gólmanka naopak ráda vzpomíná na pohárové duely s ligovými týmy. „Vyřadily jsme Zbrojovku i Pardubice. Větší váhu má ale výhra nad východočeským soupeřem, protože byl na rozdíl od Brna v plné síle," prohlásila Růžičková, která se už těší na jarní pohárové utkání s ligovým Slováckem.

Hodonín se s týmem z nejvyšší české soutěže utká v boji o postup do semifinále Českého poháru. „Budeme se chtít na zvučného soupeře vytáhnout a pokusit se o další překvapení," říká Růžičková.

Podle ní bude postup přes přední český tým složitý, ale nikoliv nemožný. „Rozdíl mezi druhou ligou a nejvyšší soutěží určitě je, ale že by to bylo nějak výrazné, to ne," pravila.

Při zápasech z Růžičkové vyzařuje neuvěřitelný klid a pohoda. Brankářka ale přehnaným sebevědomím netrpí. „Naopak. Já jsem nervózní od začátku do konce," usmívá se sympatická dívka, které se o ligovém angažmá či reprezentaci zatím nezdá. „Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela," říká skromně čtrnáctiletá gólmanka.

Fotbal ale je nedílnou součástí jejího života. Když má čas, sleduje v televizi své oblíbené kluby Real Madrid, FC Liverpool FC a Atlético Madrid. Největší vzory jsou pak brankáři Iker Casillas s Pepe Reinou a klíčoví hráči oblíbených týmů Cristiano Ronaldo a Steven Gerrard.

Tito světoví borci však Nesyt na jaře rozhodně neposílí, takže si hodonínská děvčata musí na trávníku pomoct sama. „Budeme chtít vyhrát co nejvíce zápasů. Jiný cíl nemůžeme mít," dodala Růžičková.