Skupina mladých hráčů MSK Břeclav z ročníků 1998–1999 bude mít od nové sezóny dalšího mentora. Své bohaté zkušenosti jim bude předávat nejzkušenější hráč MSK Břeclav Ivan Dvořák.

Třicetiletý hráč, který je znám svou zarputilostí a je vůdčí postavou dnešního týmu MSK, za svou fotbalovou kariéru prošel několika kluby, až se usadil v Břeclavi, kde si v následném angažmá v Tatranu Poštorná vybojoval místo v sestavě tehdy prvoligového klubu Bohemians Praha, kde strávil tři sezóny. V roce 2003 se stěhoval v rámci první ligy znovu. Na další tři sezóny zakotvil na jihu Čech v Českých Budějovicích.

Po odchodu z Budějovic si Dvořák našel angažmá v Rakousku, odkud se v minulém roce vrátil do Poštorné, kde fotbalově vyrůstal.
Tam se stal ihned po svém příchodu ikonou klubu a je jistotou záložních řad „A“ týmu a letos pomohl i rezervě MSK k postupu do 1.A třídy.

„S Ivanem jsme se dohodli, že by bylo škoda, aby jeho zkušenosti z vyšších soutěží zůstaly nevyužity, proto jsme ho zařadili do kolektivu trenérů mládeže. Na starost dostane nejmladší ročníky, ať s nimi pracuje od začátku. Smlouvu podepíše v nejbližší době a rozhodně bude dlouhodobějšího rázu, chtěli bychom ho tu u základen udržet alespoň tři roky.

Jako hráč ovšem nebude mít samozřejmě žádné úlevy, v první řadě bude stále třetiligovým hráčem,“ potvrdil Dvořákovu novou práci sportovní ředitel MSK Břeclav Radek Rabušic a dodal, že Dvořákův potenciál hodlá v budoucnu využít i v managementu klubu.

Pro Dvořáka to bude první trenérská zkušenost. V trenérské kariéře bude následovat svého otce, který dnes trénuje rezervní tým mužů MSK Břeclav. Snad bude stejně úspěšným trenérem jako hráčem.

MARTIN DANEŠ