>

 

Jak to vypadá svaší budoucností? Kde vás uvidíme najaře.

Zatím to vypadá, že mě České Budějovice, kterým patřím, pustí na půlroční hostování do Břeclavi. Šance je tak devadesát procent, že tu budu na jařehrát.

Na podzim jste hrál druhou rakouskou ligu vFC Kärnten. Proč jste odtamtud předčasně odešel?

Hráli jsme od začátku sezony ozáchranu, což jsem před sezonou netušil. Byly tam ipersonální problémy. Mužstvo se tam skládalo za chodu. Jeden útočník tam skončila a oni potřebovali náhradu. Takže koupili Zelenku zJablonce místo mě a já tam ukončil smlouvu.

Takže vaše zahraniční angažmá byla chyba?

Teď to možná tak vypadá. Avšak pokud by to tam dopadlo jinak, asi by to chyba nebyla. Neměl jsem vůbec ponětí, jakou úroveň má druhá nejvyšší soutěž vRakousku. Nevědělo jsem, do čehojdu.

Sledoval jste vývoj břeclavského fotbalu, když jste hrál vprvní lize či vRakousku?

Měl jsem zprostředkované informace, ale samozřejmě jsem odění věděl. Můj otec trénuje břeclavskou rezervu a ijá, když jsem měl volno, tak jsem se přišel na kluky podívat.

Vzimní přípravě jste hrál vBřeclavi jedno utkání za Nitru. Proč vaše námluvy se slovenským klubem nevyšly.

Strenérem Hapalem jsem byl domluvený na mém působení vjeho mužstvu. Ztroskotalo to ale na majiteli klubu, který moje angažmá neschválil.

Takže budete hrát vMSK. Není to krok zpět ve vaší kariéře?

Celou zimu jsem doufal, že se budu sBřeclaví jen připravovat a vyjde mi nějaká jiná nabídka. Rozhodně ztoho ale nejsem nešťastný, že budu hrát tady. Jen jsem čekal, že se sem vrátím onějaké dva roky později.

Takže jste počítal stím, že se ke konci kariéry na stadion do Poštorné vrátíte…

Určitě, pořd tu znám hráče, se kterými jsme ještě hrával. Brankáře Gallu, Kamila Vajbara, asistenta Kříže. Asamozřejmě trenéra Rabušice. Jen je to oněco dřív, než jsme si myslel.