Žádná fotbalová sláva to nebyla, ale tři body se počítají. V Břeclavi se v sobotu hrál jeden z nejnudnějších zápasů za poslední léta. Slavičín dostala do kolen až branka žolíka Svobody z 87. minuty. Přitom to byla jediná kloudná akce domácího týmu.

Hosté ze Zlínska museli celou cestu ze zápasu přemýšlet, jak mohli tento zápas prohrát. A jistě vzpomínali na hlavičku Švacha z první minuty zápasu. Brankář Prokop se však za svoji nominaci trenérovi odvděčil skvělým zákrokem.

I tak zůstávali domácí hráči překvapivě ve stínu Slavičínských. Na nich nebyl žádný náročný program z předcházejících dní patrný. U každého míče byli rychleji, a když ne, tak jim jej Břeclavané zbrklou rozehrávkou ihned odevzdali.

Moc dobře šlo poznat, že chyběly stálice záložní řady: Dvořák s Navrátilem. „O průběhu zápasu rozhodl úvod. My jsme po jejich stoprocentní šanci zůstali zaskočení. Nikdo nechtěl hrát. Výkon byl slabý, hráče jsme nabádal k trpělivosti,“ vzpomínal na první poločas trenér Břeclavi Vladimír Michal, který toho u lavičky naběhal možná více, než někteří jeho svěřenci.

Ani druhá půle nepřinesla nijak výrazné zlepšení. Břeclavští útočníci jako by na hřišti nebyli, poslepovaná záloha s nimi neuměla najít společnou řeč.

Až s příchodem mladíka Chromečka na pravou stranu zálohy se Břeclav začala rozjíždět. Posledních deset minut zápasu už naprosto držela režii zápasu ve svých rukou a do pokutového území létal jeden ostrý centr za druhým. A potom přišla 88. minuta.

Ta položila Slavičínské do kolen. Jejich obránci špatně odvraceli a náhradník Svoboda, který ještě ani pořádně netrénuje, se zblízka trefil za Talčíkova záda. A bylo po zápase. Pro hosty neskutečně smolným.

„Bod jsme si, myslím zasloužili. I když za posledních deset minut asi ne. Většinu času to bylo vyrovnané utkání. S výkonem musím být spokojený, s výsledkem pochopitelně ně,“ přiznal sportovně slavičínský trenér Ladislav Straka. Ten se může se svým na hřiště do Břeclavi podívat v dalším kole Ondrášovka cupu. Pokud doma v úterý předvedou podobný výkon jako v Břeclavi, nejsou proti trápící se Ostravě vůbec bez šancí.

I MSK čeká v týdnu domácí zápas. Ve středu v 16:30 rozehrají svůj duel s Hanáckou Slávií Kroměříž. Zahrát tak jako se Slavičínem by se
tentokrát nemuselo vyplatit. Sobota byla pro Břeclavské nad jiné šťastným dnem.

Břeclav – Slavičín 1:0 (0:0)
Branka: 87. Svoboda. Rozhodčí: Černý. ŽK: Pacl, Jakubovič, Veselý – Šamánek, Melichárek, Lysáček. 180 diváků.
Břeclav: Prokop – Polák, Schwarz, Michal, Pacl – Jakubovič, Simandl, Demjanovič, Ivančic (74. Chromeček) – Veselý (65. Svoboda), Bielčík. Trenér: Michal.
Slavičín: Talčík – Fábry, Šamánek, Otépka, Melichárek (80. Hudák) – Jaroš, Hnaníček, Stýskala, Švach – Lysáček, Hořák. Trenér: Straka.