Třetí přátelské utkání Břeclavanů začalo s menším zpožděním, když se čekalo na příchod rozhodčích.

V parném odpoledni nebyl ze začátku k vidění nijak zajímavý fotbal, fotbalisté MSK marně dobývali pevnou obranu vytvořenou z osmi hráčů, soupeř se snažil těžit jen z brejků. Až po čtvrthodině hry diváci viděli první zajímavé momenty. Nepostaraly se však o ně útočníci, jak by se dalo čekat, ale brankáři svými chybami. Nejprve slovenský gólman neudržel střelu domácích, ale byl z toho jen roh.

O pět minut později zase vyrazil míč tak nešikovně, že směřoval do branky. Ani z této šance ale branka nepadla. Chybu vyrobil také domácí Prokop, když byl ve 25. minutě u dlouhého nakopávaného míče později než slovenský útočník, ten však přestřelil. Čím víc se blížil poločas, tím častější byly útoky Břeclavi okolo hostující šestnáctky. Přesnou střelu však nevyprodukovali. Neujala se ani tutovka Simandla těsně před odchodem do kabin. Ten ve snaze tečovat míč ve skluzu do brány trefil kulatý nesmysl tak nešťastně, že ho zasáhl učebnicovým obraným zákrokem a vykopl ho mimo bránu.

Věci se ale začali dít po pauze. Hned po dvou minutách hry byl v pokutovém území stažen Ivo Michal a Dvořák se ze značky pokutového kopu nemýlil. Míč poslal do protipohybu brankáře. Vedení však domácím dlouho nevydrželo. Hosté z následného protiútoku vyprodukovali nenápadnou střelu, která obstřelila Prokopa a skončila v síti – 1:1. A diváci se mohli dál cítit jako na houpačce.

V 50. minutě hostující brankář Bielčikovu střelu vyrazil jen k Simandlovi, jehož přesně mířenou dorážku střelu vykopl hostující obránce. Trenér Michal poté omladil sestavu a poslal na trávník téměř všechny náhradníky. Pomohlo to i tempu utkání. Z toho těžili nakonec hosté, kteří v 75. minutě vystrašili domácího brankáře. Trefili ale jen boční síť. Mnohem lépe naložili se svou šancí těsně před závěrečným hvizdem. Povedenou střelou vymetli střelou z voleje šibenici domácí branky. Výsledkem 2:1 pro Trnavu také utkání skončilo a skončila i neporazitelnost MSK Břeclav v přípravě. Další utkání odehrají Břeclavští opět doma, a to v úterý 20. července od 17:30, kdy na stadionu na Lesní ulici hostí Myjavu.

Vladimír Michal (MSK): „Do zápasu jsme šli opět z plného tréninku, neměli jsme žádné úlevy. Narazily jsme na kvalitního běhavého soupeře, který je na podobné výkonnostní úrovni jako my. Dlouhodobě nás tlačí bota v útoku, nevyužíváme šance, které máme. Dnes to bylo vidět hlavně v prvním poločase, kdy jsme neměli vepředu patřičný důraz. Naopak soupeř naše chyby dokonale potrestal. Ale z prohry si těžkou hlavu neděláme, v této fázi přípravy nás výsledky nijak netíží.
MSK Břeclav – FC Spartak Trnava „B“ 1:2 (0:0)

Branka Břeclavi: 47. Dvořák z penalty
Diváků: 75
Sestava MSK Břeclav: Prokop – Michal (65. Menšík), Schwarz, Demjanovič (60. Dolíhal), Navrátil – Dvořák (55. Paulík), Jakubovič, Valent (46. Chromeček), Polák (55. Ivančic) – Bielčik (65. Gajdoš), Simandl