Třebíč je po odstoupení Vracova druhým celkem moravské divize D, takže svou nespornou kvalitu v kádru prokázala a v první půli dokázala s hráči Břeclavi držet krok. Jediný, kdo se v první půli prosadil, byl z hranice šestnáctky Martin Kotol, na jehož přízemní střelu brankář hostí nedosáhl.

„Každý kvalitní tým, i z nižší soutěže, se silnějším celkem dokáže v první půli držet krok. Přestože jsme byli fotbalovější a byli jsme častěji na míči, Třebíč s námi dokázala běhat. Kromě nějakých centrů si ale tutovku nevypracovala a Prokop mohl být klidný," popsal ve zkratce zápas domácí trenér Milan Valachovič.

Po vystřídání a změně stran už se s brankami doslova roztrhl pytel. Během závěrečných pětadvaceti minut vstřelili třetiligoví fotbalisté pět branek. Jako první se trefil díky důrazu v šestnáctce Sasín, kterého následoval střídající Pospiš, brazilský mladík Carvalho, zadák Šenk a účet zápasu uzavřel v poslední minutě kapitán MSK Pavel Simandl.

Prognóza domácího stratéga se naplnila. „Hosté nevydrželi nastoupené tempo a postupně fyzicky odpadli. Pak už jsme dávali pěkné branky," poznamenal Valachovič, který se v týdnu rozloučil s dalšími dvěma hráči. V Břeclavi si na jaře nezahraje vysoký útočník Pezzotti z HFK Olomouc ani obránce Radim Diviš, který je hráčem Karviné. „U Pezzottiho to byly výkonnostní důvody, angažmá Diviše zhatily navíc i ekonomické podmínky hostování," dodal Valachovič.

Jeho svěřence čeká v sobotu od 14:30 domácí zápas s vedoucím celkem divize D z Líšně a o den později by se měli utkat na přírodní trávě v Sedleci nebo Bavorech s vedoucím celkem ČFL z Kunic.

MSK Břeclav - Třebíč 6:0 (1:0)

Branky: 27. Kotol, 65. Sasín, 78. Pospiš, 80. Carvalho, 87. Šenk, 90. Simandl

Sestava MSK Břeclav:
Prokop – Wagner Silva (70. Šenk), Dostálek, Krejčí, Dobšíček (46. Levčík) – Kotol, Bezděk, Simandl, Sasín, Kleiber (46. Carvalho) – Baruch Lobo (46. Pospiš).