Fotbalová střelnice na jedné straně a „průchoďák" na druhé. Jihomoravský krajský přebor zažil o víkendu dvě utkání, ve kterých si fanoušci užívali gólové hody. Při výhrách brněnské Sparty 5:0 nad Boskovicemi a Bosonoh 6:0 s Rajhradem padlo tolik branek jako ve zbývajících šesti duelech dvacátého kola.

Oba vysoké triumfy domácích celků měly odlišné pozadí. „Dominovala naše herní kvalita. Od začátku jsem věřil ve tři body," povídal trenér komárovské celku Rostislav Horáček. „Měli jsme štěstí v koncovce, téměř všechno nám tam spadlo. Soupeř byl ze začátku na první pohled možná i herně lepší," doplnil bosonožský útočník Patrik Holomek.

Naopak shodným znakem vítězů byla rychlá úvodní branka, která mužstvo nastartovala. Bosonohy se prosadily už po pěti minutách, Sparta ještě o dvě minuty dřív. „To nám pomohlo. U mladých hráčů, kterých máme hodně, hraje strašně důležitou roli psychika. Stačilo nám pak jen trpělivě čekat na druhý gól, který nás už uklidnil. Na můj vkus padl ale dost pozdě," vracel se Horáček do 64. minuty sobotního duelu.

VÍC VČETNĚ ROZHOVORU, ČLÁNKU O MILANOVI PACANDOVI A ZAJÍMAVOSTÍ V OZVĚNÁCH FOTBALOVÉHO VÍKENDU

KAŽDÉ ÚTERÝ POUZE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST NAJDETE CELOU STRANU VĚNOVANOU VÍKENDOVÉMU FOTBALOVÉMU DĚNÍ NA JIŽNÍ MORAVĚ. KAŽDÝ TÝDEN SI PŘEČTETE O NEJVĚTŠÍCH UDÁLOSTECH V REGIONU, O ROZHODUJÍCÍCH ČI KURIÓZNÍCH SITUACÍCH, ZAJÍMAVÉ ROZHOVORY A DOSTANETE SERVIS V PODOBĚ STŘELECKÝCH STATISTIK NEBO KAŽDOTÝDENNÍCH RUBRIK. TO VŠE POUZE V TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST!