„Věřím, že nám pomůže jeden vybojovaný zápas," říká v rozhovoru pro Břeclavský deník Rovnost letos šestadvacetiletý gólman. V týmu vedeném koučem Ivanem Dvořákem patří k nejzkušenějším hráčům.

Po úvodních deseti zápasech vám v tabulce třetí ligy svítí pouze jediná výhra a dohromady šest bodů. Upřímně, jak moc vás fotbal teď baví?

Baví, nebaví. Není to o tom… Spíš mě to štve. Dostáváme hloupé góly a zápasy si prohráváme sami. Nevím, z čeho to pramení. Jestli z nezkušenosti nebo nervozity. Každý zápas udělá chybu někdo jiný a bohužel nás to vždy stojí góly. Soupeř nám takovou příležitost nenabídne.

Co týmu podle vás schází?

Nemohu říct, že by tým nebyl fotbalový, to v žádném případě. Asi je to ještě nevyhraností a nevyzrálostí, kterou lze získat z krizových zápasů. Není přece možné, abychom dali gól a po pěti minutách třeba prohrávali. Možná to bude taktickou nevyzrálostí.

Zažil jste někdy horší start do ligové soutěže?

Určitě ne. Máme za sebou bídné podzimy, kdy jsme body doháněli v posledních kolech. Měli jsme třeba podmínky zisku dvaceti bodů a potřebovali jsme v závěrečném kole vyhrát nad prvním Frýdkem-Místkem. To se nám tehdy nakonec podařilo. Takový start ale v Břeclavi nepamatuju.

Zůstáváte přes to všechno optimistou?

Musím. Kdybych nezůstával, bylo by to špatné. Věřím, že nám pomůže jeden zápas, který bude spíše o bojovnosti a který vydřeme. To by nám hodně pomohlo. Ať nám starším zkušenějším, tak i mladým klukům. Zvedlo by to sebevědomí. Věřím, že to můžeme zlomit jedním gólem a jedním zápasem. Proč bychom pak ze třech utkání nemohli udělat devět bodů?

Soupeře v MSFL za ta léta znáte. Jak těžké bude se prokousat tabulkou nahoru?

Ve třetí lize, a výsledky to ukazují, že každý může porazit každého. Hráli jsme s nováčkem z Vítkovic, které nás jasně přehráli. Pak jsme měli Otrokovice, které byly na špici, a měli jsme je na lopatě. Nikdy nevíte. Čekají nás ale zápasy, které bychom měli začít zvládat.

Ve vší úctě, na co současný tým reálně má?

Měli bychom vyhrávat hlavně domácí zápasy. Pokud se nám to bude dařit, můžeme klidně hrát ve středu tabulky. Bez problému. Poztráceli jsme spoustu bodů zcela zbytečně. Nebylo to tak, že bychom neměli výkonnost. Šlo o individuální chyby.

Mnohdy jde takzvaně o problém s psychickým rozpoložením. Je něco, čím se snažíte atmosféru v kabině odlehčit?

My zkušenější se snažíme klukům pomoci. Nejde se ale pořád jen chválit či se omlouvat, že hrajeme dobře 
a příští týden to bude lepší. Každý si musí uvědomit, co hrajeme a přistoupit k zápasu, jak je nejvhodnější. My, co už máme něco za sebou, se snažíme ostatním pomoci, ale asi by to chtělo se zeptat mladších kluků, jak to na ně působí.

Nejspíš je to otázka na vedení klubu, ale přesto: říká si podle vás současný kádr o zimní změny?

Je to pro trenéry a funkcionáře. Každý tým je hladový po útočníkovi. Takový, který by dal za sezonu deset gólů, nám dlouhodobě schází. 
A nejen v Břeclavi, ale i u ostatních. Možná by nebylo špatné přivést zkušeného stopera, od kterého by se ostatní v obraně mohli něco přiučit. Jinak si nemyslím, že bychom měli špatný kádr. Spíš je to o hlavě.

Prozraďte, co vám v současných dnech přináší největší radost 
a odreagování?

Přítelkyně a domácí pohoda. Mám vedle fotbalu ještě práci, které také není málo. 
I ta mi pomáhá s odreagováním.