Naděje. Nejde o nic míň, než o zvýšení šance na záchranu v krajském přeboru. Sobotním soupeřům Podluží a Kyjovu totiž po třinácti kolech pohled na tabulku úsměv na rtech nevykouzlí.

Lepší výchozí pozici mají přeci jen domácí fotbalisté. S deseti body sice na nesestupové pozice ztrácí, nejde však o nepřekonatelný problém.

Nepříjemný je spíše fakt, že Podluží jaksi zapomnělo vyhrávat.

„Po letní výměně trenéra odešla řada zkušených fotbalistů. Nahradili je mladíci, kteří jsou sice fotbalisté, ale chybí jim zkušenosti. A ty v této soutěži rozhodují zápasy,“ hlásil domácí kouč Dalibor Jančálek, který nedávno převzal trenérské žezlo po Josefu Jiravovi.

Co má však říkat trenér kyjovských hráčů, kteří za celou podzimní sezonu neslavili tříbodový zisk ani v jediném případě. Body mají jen za pět remíz.

„Nikdy bych si nemyslel, že s Kyjovem někdy budu na posledním místě a bez výhry. Ale soutěž nekončí a budeme se rvát,“ vysvětloval odhodlání týmu kouč Lorenc.

V Kyjově na tyto výsledky opravdu nejsou zvyklí. Tamní fanoušci nemusí být pamětníci, aby vzpomínali na účast v divizi, či alespoň na špici přeboru. Realita je jiná.

„Prostě nedáváme góly. Pro nás je teď každý zápas extrémně důležitý,“ naznačil kyjovský kouč, který přiznal, že mu bude několik hráčů chybět. Které, to však neprozradil.

Je ale jasné, že vzájemné utkání napoví mnohé. V případě výhry se domácím bude dýchat o mnoho lépe.

„Pro nás je to hrozně důležitý zápas. Musíme uhrát co nejvíce bodů. V zimě pak potřebujeme vhodně doplnit kádr,“ je si vědom Jančálek, pro kterého je letošní sezona první v roli hlavního kouče.