Městský fotbalový klub Karviná, jeden z konkurentů MSK Břeclav v popředí tabulky, už jen čeká na to, jak za dva týdny dopadnou dvě pro něj stěžejní soutěže – II. liga a Moravskoslezská fotbalová liga. V obou jsou totiž Karvinští zainteresovaní.

Budou mít činovníci karvinského fotbalového klubu možnost koupit druholigovou licenci od Sigmy Olomouc, jejíž béčko s největší pravděpodobností MSFL vyhraje?

Zdá se, že ano. Byť fotbalové řády pamatují také na možnost po odmítnutí vyšší soutěže některým z klubů nabídnout tuto soutěž dalším zájemcům. Těm, kteří se v tabulce umístili za vítězným klubem. Tedy postupně druhému v pořadí, třetímu, čtvrtému a tak dále.

„Jsou ovšem dva výklady pravidel. Jedním je soutěžní řád a druhým směrnice pro přijetí do profesionálních soutěží. Tam je totiž zajímavý odstavec o rozvoji fotbalu v daném regionu, který by se týkal nás, neboť na rozdíl od Mutěnic, Znojma či Břeclavi ležíme na severní Moravě,“ potvrdil předseda karvinského klubu Jan Wolf, že MFK s vedením Sigmy skutečně jedná.

MFK Karviná vstoupil do jednání s olomouckou Sigmou zhruba před měsícem. Sigma, která by v případě vítězství svého B týmu v MSFL zvažovala možnost přemístit vybojovanou soutěž, tedy druhou ligu, do Karviné, se k celé záležitosti staví vstřícně.

Místopředseda představenstva olomouckého klubu Jiří Kubíček nám potvrdil, že tomu tak skutečně je, ale definitivně potvrzeno ještě nic být nemůže, protože fotbalový ročník v nižších soutěžích zatím neskončil.

„O tom, jestli soutěž doporučíme předat někomu jinému, v tomto případě Karviné, nebo budeme druhou ligu sami hrát, rozhodne představenstvo klubu po skončení soutěže. MSFL jsme ještě nevyhráli,“ upozornil Kubíček.

Podle představitele břeclavského klubu je však možnost prodeje licence Karviné nepravděpodobná. „Podle nás se půjde podle pořadí v tabulce. Tedy první Znojmo, Mutěnice, Břeclav. A až pak Karviná. Pokud bychom byli osloveni my, ze čtvrtého místa postupovat nechceme. To není naším cílem,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Radek Rabušic.

Ani on není příznivcem kupování soutěží, je však realistou. „I fotbal ovládají alespoň z části peníze. Postoupit by však měl ten, kdo si to zaslouží na trávníku,“ uzavřel Rabušic.

Martin Ruščin, Michal Čejka