Prvoligoví svěřenci trenéra Pavla Medynského zamířili na nejdůležitější část letní přípravy do Břeclavi záměrně. Kvůli blízkosti slovenských hranic. Čeká je totiž i výlet do Trnavy.

„Herní soustředění v Břeclavi považuji opravdu za klíčové. S hráči jsme některé herní věci dosud jen nacvičovali a na jihu Moravy je budeme dolaďovat přímo v akci,“ sdělil Medynský pro klubový web Klokanů.

Hráče jako Sňozík, Nikl či Hartig můžeme v těchto dnech vídat, jak trénují na travnatých hřištích přímo v Břeclavi, nejčastěji na trávníku Lokomotivy. Kouč Klokanů s sebou do Břeclavi přivezl totiž kompletní kádr, vyjma zkušeného Kaufmana, který doléčuje zranění. Zeleno-bílé čekají v rámci herního soustředění také dva přípravné zápasy.

Ten první už mají za sebou, prvoligovou slovenskou Trnavu na jejím hřišti porazili až překvapivě snadno 3:0. V pátek je potom čeká výlet do Brna, kde změří síly se Zbrojovkou. Utkání s Brnem se mohlo také původně hrát v Břeclavi, avšak nakonec se týmy utkají v moravské metropoli.

Klokani nalezli v Břeclavi ideální podmínky. „Nedaleko hotelu se nachází skvěle připravené hřiště. Tam hlavně trénujeme. Ještě blíže k našim pokojům je i veřejné koupaliště, které naši kluci využívají k regeneraci. Po odpoledním tréninku mají kluci alespoň možnost využít bazénu a trochu se zregenerovat. Pokud to počasí dovolí, koupaliště budeme využívat denně,“ upřesnil Medynský a potěšil fotbalové fanoušky, kteří by tak na koupališti mohli potkat své fotbalové vzory.

Klokani v Břeclavi:

Sňozík, Marek, Jindřišek, Nikl, Lukáš, Ptáček, Cseh, Žižka, Růžička, Moravec, Šumský, Kraus, Bartek, Potočný, Nešpor, Bálek, Hartig, Budínský, Škoda