V dresu Břeclavi již v příště sezoně neuvidíme některé opory zadní řady sedmého celku MSFL. Konec hostování hlásí Martin Janíček, který se vrací do Bystrce, a Roman Kuba, který se pokusí prokouknout do prvního týmu mateřské Olomouce. Svůj odchod z Břeclavi oznámil i další základní kámen břeclavské defenzívy, Igor Vymyslický. Ten neprodloužil smlouvu a v současné době si hledá angažmá. Je možné, že v příští sezoně bude oblékat dres některého týmu z rakouské nižší soutěže.
S podobnými starostmi se potýkají také další kluby v regionu. Mikulov, který zakončil letošní ročník krajského přeboru na dvanácté pozici, má před nadcházející sezonou smělé přestupové plány. „Naše představa je asi taková, že do každé řady by přišel jeden velmi dobrý fotbalista, “ nastínil trenér Volf, jenž ale vzápětí připomněl, že klub má jiné priority. „Především chceme, aby se nám podařilo udržet ty hráče, kteří u nás působili v uplynulé sezoně na hostování,“ doplnil. Jedná se o Malinku z Bavor, Ondryáše z Šardic a Prokeše z Velkých Pavlovic.
Napilno mají v letních parných dnech také v Hruškách. Tamní fotbaloví funkcionáři hodlají udělat vše pro to, aby se neopakoval uplynulý ročník. Vylepšit čtrnáctou pozici z nedávno skončené sezony má v té následující hned několik posil. „Ve fotbale jsem se naučil, že až je vše podepsané, teprve pak hovořím do médií. Mohu říci, že nás s velkou pravděpodobností posílí dva hráči z východního Slovenska, jednáme také se třemi fotbalisty z vyšších soutěží,“ příblížil manažer klubu Karel Bečka. Hrušky by měl s určitostí posílit Petr Kaňa, který se vrací z hostování z Lednice. Zpět z krátkodobé štace se vrací i Aleš Trecha, jenž působil v Moravské Nové Vsi.
Pravděpodobně na stávající kádr budou v dalším roce spoléhat v Hlohovci, který sestoupil z krajského přeboru. „O nějakých konkrétních jménech jsme se v klubu nebavili, ale asi někdo přijde. Kádr máme však mladý a perspektivní,“ uvedl trenér Koryčánek. Tým ještě jedná s MSK Břeclav o výpomoci v podobě hráčů, kteří by přišli na hostování a pomohli tak Hlohovci v příštím ročníku I. A třídy.