Na jih Moravy zamířil ze Sigmy Olomouc defenzivní záložník Roman Kuba. Loňská opora MSK přichází z Hané na roční hostování s opcí.
„Když jsem se poprvé objevil v kabině Břeclavi, nebylo to úplně jednoduché,“ usmíval se jednadvacetiletý středopolař. „Kluci měli celou řadu narážek, že jsem se vrátil.“

Člen základní kádru MSK v uplynulé sezoně, jehož v minulosti olomoucká Sigma taktéž zapůjčila na hostování, proti svému nynějšímu zaměstnavateli nastoupil v úvodu letošní sezony Moravskoslezské fotbalové ligy.
A své spoluhráče rozhodně nešetřil. Podílel se na výhře rezervy Olomouce 4:1, což nenechalo v kabině Břeclavi nikoho chladným.
„Dal nám čtyřku a už je zase tady,“ popisoval s úsměvem Kuba uvítací proslov kapitána Marka Demjanoviče.

Pozici na stadionu v Poštorné ale nebude mít nikterak ulehčenou. Čeká ho tvrdý boj o základní jedenáctku. „Musí si to vybojovat. Nic nedostane zadarmo,“ zdůraznil kouč mužstva Radek Rabušic.
Kuba má totiž výrazný tréninkový deficit. „V Olomouci mě úplně odepsali. Dlouho jsem tam nehrál. Nechtěl jsem totiž podepsat smlouvu, která mi končí už za rok,“ vysvětloval nadějný záložník.

Fotbalového svátku, středečního pohárového duelu s pražskými Bohemians, se tak podle svého mínění nezúčastní. „Asi ne. Mám ještě co dohánět,“ nahlas si posteskl. „Nic není vyloučeno. Roman si musí zápasové manko dohnat jedině při zápasech,“ dal Rabušic staronové posile naději.
Tváře příznivců Břeclavi se možná zanedlouho opět rozzáří blahem. Klub totiž stále hledá posily do ofenzivní fáze.
„Je to ale problém sehnat kvalitního útočníka. Snažíme se, nicméně to není jednoduché. O financích to ale není,“ nechal se slyšet prezident MSK Břeclav Jiří Kalužík.