Větší část překotných změn způsobilo rozhodnutí vedení klubu nenabídnout dosavadnímu kouči A mužstva Ivanu Dvořákovi novou trenérskou smlouvu. „Nabídli jsme mu hráčskou smlouvu. Měl se stát zadním pilířem nového mužstva. Pan Dvořák však tuto možnost odmítl," sdělil jednatel MSK Břeclav Tomáš Mráz.

Dvořák nesouhlasí s tím, že by od klubu zmíněnou nabídku dostal. „Žádnou takovou možnost jsem oficiálně nedostal. Chtěl jsem u týmu zůstat a pomáhat s mládeží. Kdyby byl zájem, byl bych schopen pomoci i na hřišti," uvedl v současnosti již bývalý kouč MSK Břeclav.

Oba muži se rozcházejí také v názorech na vzájemnou spolupráci. „Všechny podmínky, které si Ivan kladl ohledně hráčského složení, jsem splnil. Přivedli jsme až osm hráčů, které si vybral. Nikdy jsem mu nemluvil do hráčské struktury, přesto jsme sestoupili. Takový už je trenérský život: když se daří, máte místo, když se nedaří, tak ne," sdělil Mráz.

Dvořák s tvrzením jednatele klubu nesouhlasí. „Samozřejmě se nezříkám zodpovědnosti za sestup. Ale je třeba se na to podívat ze širšího hlediska. Situaci nepřály ekonomické podmínky a také změny ve vedení klubu. Hráčům se navíc na podzim zdržovaly výplaty. I z toho důvodu dalo několik kluků na podzim přednost Rakousku," zamyslel se nad příčinami neúspěchu MSK bývalý lodivod A týmu.

Podle něj mohlo vedení pro záchranu udělat více. „Bylo tam několik věcí, o kterých jsem nechtěl mluvit. Klub mohl investovat více peněz na posílení kádru. Od vedení jsem necítil vůli získat posily a nějakou iniciativu v tomto směru," doplnil Dvořák.

ŽÁDNÁ ČISTKA, ZAZNĚLO

Rozhodnutí o konci Dvořáka v klubu se následně nelíbilo dvojici trenérů mládeže Jiřímu Horčičkovi a Štefanu Víšovi, kteří podle Mráze podmínili svou budoucnost v MSK tím, že na lavičce A týmu zůstane aktuální hráč. „V Břeclavi by zůstal pouze v případě, že by Dvořák zůstal koučem A týmu," uvedl Mráz. Jednatel klubu zároveň odmítá, že by prováděl nějakou čistku. „Nikoho jsem nevyhazoval, naopak, všechny jsem chtěl dát dohromady. Chci vytvořit rodinný klub, abychom byli všichni v pohodě. Ale nenechám se v žádném případě tlačit do kouta," stál za svým Mráz.

Karel Bečka podle něj MSK opustil bez zlé krve. „Rozešli jsme se v dobrém," uvedl Mráz.

V Břeclavi už také mají jasno o některých koučích, kteří převezmou trenérské žezlo. Dvořáka nahradí u A týmu Bohumil Smrček, jenž v minulostí působil ve Znojmě, starší dorost povede Marcel Houška.

VÁCLAV PETRŮ