U obou branek byl Brazilec Lucas. Nejprve ve 37. minutě dopravil do sítě kostrbatou akci Libora Radkoviče. V 73. minutě pak připravil za vydatné pomoci hostujících obránců gólovou pozici pro Jaromíra Motyčku. „Měli jsme už po dvaceti minutách vést dva nebo tři nula. Kdybychom remizovali, beru to jako křivdu," upozornil domácí kouč Ivan Dvořák.

Břeclav si poprvé na jaře dokázala vzít ztracené vedení. Však se také v tomto období premiérově prosadila v jednom zápase aspoň dvakrát. Šance MSK na výhru devět minut po změně stran snížil veterán Marek Heinz. Břeclavští obránci nechali borci, který si na Euru kdysi vychutnal i někdejší brankářskou hvězdu Olivera Kahna, dostatek prostoru pro přesné zakončení. „Asi se v hlavách hráčů zase zrodil strach toho, že mohou něco ztratit. Ale dopřáli mu vážně hodně prostoru," podotkl Dvořák.

Šancí měla ale mnohem víc Břeclav. A předvedla výrazně lepší výkon než v sobotu proti Kroměříži, kdy její hráči odcházeli se sklopenou hlavou a porážkou 1:6. „Tam jsme padli na nejhlubší dno. Za těch pár dní jsem se z kluků snažil dostat, že vůbec o něco hrajeme. Asi jim to tak vyhovuje víc. Rozdíl v přístupu byl ale diametrální. I když to bylo trochu křečovité, ale to je jasné," řekl Dvořák.

O víkendu čeká MSK cesta do Velkého Meziříčí, jedenáctého celku tabulky, který ve středu podlehl snadno 0:3 na domácím hřišti Vyškovu. To je pro Břeclavské další šance na zisk důležitých bodů. Tým totiž pod sebe potřebuje dostat dva týmy. „Vůbec nekalkuluju s tím, že bude padat jen jeden klub," uzavřel trenér.