Dvojici neokoukaných tváří budou moci vidět fanoušci, kteří v letošní sezoně zavítají na zápas třetiligového mužstva MSK Břeclav. Na roční hostování s opcí přichází duo hráčů olomoucké Sigmy – útočník Marek Fiala a záložník Pavel Simandl.

Oba mají výhodu, že se v novém prostředí nemusí protloukat sami. „Známe se docela dobře, hráli jsem spolu nějakých pět let. Jsme kamarádi, i když ne nejlepší,“ smějí se oba.
Ze svého současného působiště znají spoluhráče pouze v roli protivníků ze třetiligových duelů.

„A taky Ivana Dvořáka, který hrával ligu, toho známe dlouho. Jinak jsme zatím tým neměli moc možnost poznat, jsme tu jen chvilku. Žádný rozdíl oproti jiným klubům tu není,“ prozradil Pavel Simandl.

Ambice obou mladíků v této sezoně směřují především k prokousání se do základní sestavy. Myslí však i na celé mužstvo.
„Chtěli bychom být tak do třetího místa. Týmový výsledek je nejdůležitější,“ shodujíc se oba.

„Chtěl bych odehrát co nejvíce zápasů v základní sestavě. Ukázat se a jít někam výš, nebo pokračovat tady,“ vyhlašuje jedenadvacetiletý střední záložník Simandl.
„A vstřelit co nejvíc branek,“ přidává se útočník Fiala.

Jeho trenér David Kříž ho přirovnal k bývalému hráči pražské Sparty Lukáši Hartigovi, který proslul svojí zarputilostí a nepříjemnou hrou pro soupeřovy obránce.

„Jsem docela rychlý, vytrvalý, bojovný a dávám i nějaké góly,“ nesměle vyjmenovvá své přednosti mladý forvard, který se fotbalovému řemeslu učil netradičně v italském klubu AC Asti, neboť od svých dvou do jedenácti let žil v tomto severoitaském městě. Poté prošel mládežnickou základnou olomoucké Sigmy a dále sbíral zkušenosti po hostováních v Lipové, Hranicích a Zábřehu.

Simandl se zahraničním angažmá pochlubit nemůže. Jeho kroky směřovaly v žákovských letech z Třebíče do Sigmy, poté stejně jako Fiala hostoval v Hranicích a Lipové. Tam se oba nynější spoluhráči také znovu potkali.
I on se zdráhal vyzdvihovat své nejlepší fotbalové stránky. Nakonec se však pochlubil dobrou finální přihrávkou.

V záloze MSK je však velká tlačenice, Simandl přesto věří, že si dokáže místo v základu vybojovat. „Pokud se bude hrát na tři střední záložníky, tak šanci mám,“ říká Simandl.

To střelec Fiala má šance větší, přece jen útočníky kádr břeclavského týmu zrovna nepřekypuje.
Od angažmá v Břeclavi si slibují to, že si zahrají o postup do druhé ligy, což bude oproti Lipové změna. A polepší si prý také po finanční stránce.
Vzhledem k jejich mládí na sebe chtějí upozornit a posunout se ve své fotbalové kariéře výše.