V loňském ročníku soutěže s pivovarem Gambrinus Kopeme za fotbal vyhráli hrušečtí fotbalisté možnost zatrénovat si s prvoligovým trenérem a sehrát přátelský zápas s vybraným prvoligovým týmem. Volba padla na 1. FC Slovácko, kvůli geografické vzdálenosti i vazbám hrušeckého odchovance Vladimíra Malára na svůj bývalý klub, který mu otevřel cestu k angažmá u pražských „S".

Původně se zápas měl hrát už na jaře, nakonec ale špatné počasí a nabitý program prvoligisty zápas odsunul až na začátek léta. „Našli jsme stěží dva tři volné dny, na kterých jsme se dohodli. V úterý 18. června přijede na náš trénink prvoligový trenér Slovácka a udělal s námi jednu modelovou tréninkovou hodinu. Ve středu se pak odehraje zmiňovaný zápas. Vladimír Malár ještě dojednává, v jakém složení Slovácko přijede, ale očekáváme, že přijede nakombinovaný tým z první i třetí ligy," tvrdí vedoucí hrušeckého fotbalu Zdeněk Krystián.

Účast v soutěži se Hruškám vyplatila. Při troše štěstí se na trávníku potkají s takovými fotbalovými jmény, jako jsou Trousil, Kordula, Mezlík, Volešák nebo Došek. „Nic nás taková soutěž nestojí, jen trochu víc času kvůli zpracování fotek a propagačního textu po zápase," tvrdí hrušecký funkcionář, který kvůli svátku fotbalu v obci chystá zmobilizovat i hrušeckého starostu, oslovit rozhlasy v okolních obcích i regionální televizi.

„Taková událost bude zapsaná v kronice obce. Už jen pamětníci vzpomínají, když k nám přijela Bohemka. Tohle bude další takový milník," věří Krystián.

Milionové nohy

Přestože výsledek takového utkání je snad každému jasný, nebude to zápas plný střetů. Domácí se samozřejmě budou chtít vytáhnout. „Předpokládám, že by na pár minut nastoupili i momentálně zranění hráči, jen aby se mohli na trávníku v takovém zápase ukázat. Očekávám ale, že se hráči budou spíše taktně obíhat, abychom nezranili milionové nohy prvoligistů. Ti nám za odměnu ukáží nějaké parádičky, i když třeba jen ve výletním tempu. Kdyby hrálo Slovácko naplno, budeme přibití v šestnáctce a nedostaneme se ani za půlku," směje se Krystián a věří, že se i hrušečtí útočníci dostanou k nějaké té střele.

A možná, že se týmy i promíchají, jako tomu bylo v nedávném souboji béčka Charvátské Nové Vsi na hřišti Sigmy Olomouc. I tento zápas byl odměnou celku ze IV. třídy v soutěži s Gambrinusem.

Vstupné zůstává

V Hruškách očekávají návštěvu několika stovek lidí nejen z obce, ale i z okolí. „Na naše zápasy chodí sto, sto padesát lidí, na Slovácko očekáváme kolem tří set diváků. Samozřejmě čím více, tím lépe. Vstupné se nebude lišit od klasického zápasu čtvrté třídy. Vstupné tedy dáme maximálně na třicet korun," prozradil Krystián symbolickou cenu atraktivního zápasu.

Hrušky loni vyhrály na Břeclavsku soutěž Kopeme za fotbal, kde sbírali body za nošení zdarma darovaných dresů s reklamou Gambrinusu, za výhry v mistrácích, sbírání pivních zátek od fanoušků a počtu vytočených piv známého pivovaru. V letošním ročníku jsou společně s Charvátskou Novou Vsí znovu na špici a je možné, že znovu získají některou s lukrativních cen.

„Nemůžeme vyhrávat každý rok, ale pokud by se nám to povedlo, zkusili bychom pozvat Plzeň," dodal Krystián.