„Chceme dělat postupné krůčky, dokázat že nejsme žádná rychlokvaška. Naší prioritou zůstává práce s mládeží,“ prozradil Rabušic.

Pro břeclavské talenty je jako jasný cíl stanoven postup ve všech možných věkových kategoriích.

„Podmínky pro mládež se čím dál více zkvalitňují, fungují sprotovní třídy a také sportovní centra mládeže,“ přiblížil Zdeněk Janíček, který na schůzce reprezentoval jednoho ze zásadních partnerů klubu, totiž město Břeclav.

Fotbalové fanoušky na Břeclavsku však nejvíce zajímá dění v A mužstvu.

Kádr mužstva doznal jistých změn, ze kterých do jarních bojů vychází posilněno.

Největší událostí je návrat poštorenské legendy s ligovými zkušenostmi, defenzivního záložníka Ivana Dvořá, který bude v Břeclavi hostovat do konce sezony z Českých Budějovic. Další zvučnou posilou je krajník Roman Drga. Ten je v klubu také na hostování.

Ke zkvalitnění kádru přispějí i dva mladíci z 1. FC Slovácko. Radim Diviš i Kamil Mlátilík jsou odchovanci břeclavského fotbalu.

Modro–bílé barvy naopak opustili Jan Veselý a Tomáš Ekhardt. O hostování do divizního Rájce navíc jedná Kamil Vajbar.

Do sezony si tak vedení břeclavského klubu věří. „Našimi hlavními soupeři bude Frýdek–Místek, Znojmo a Mutěnice. Když se podaří, můžeme je na konci sezony nechat za námi,“ vyhlašoval trenér MSK.

K tomu, aby se Břeclav na konci sezony mohla hřát na nejvyšších stupních jsou potřeba výsledky. A k nim vede cesta přes kvalitní zimní přípravu. „Ta byla velmi kvalitní. Hráli jsme s kvalitními soupeři. Bohužel nást trápila častá zranění,“ litoval Rabušicův trenérský kolega David Kříž.

„Nyní jsme navíc začali spolupracovat s atletickým trenérem Chlumeckým, který by měl pomoci mužstvu po fyzické stránce,“ uzavřel Rabušic.