Letní přestupní termín stolních tenistů přinesl opět množství změn oddílových dresů, z nichž některé byly očekávané, jiné překvapivé. Největší pohyb u extraligových celků žen je u finalistů mistrovství ČR 2010 – SK Frýdlant nad Ostravicí a MSK ČP Břeclav Gumotex.

Mistrovský celek MSK vyměnil na pozici první hráčky Maďarku Vivien Ellö za Renátu Štrbíkovou, což mu na síle neubralo ani nepřidalo, a o posílení lze hovořit jen v souvislosti s příchodem Lenky Harabaszové, která by měla být silnou trojkou a možná i dvojkou družstva.

Společně s Běloruskou Elenou Dubkovou a úspěšnou juniorskou reprezentantkou Kristýnou Mikulcovou tak celek Břeclavi zůstává i pro sezónu 2010–2011 jedním z vážných kandidátů na prvenství v ČR.

Frýdlant bude silnější

U SK Frýdlant lze ale jednoznačně hovořit o výrazném posílení. Schválen byl přestup Číňanky Zhou Xiao, což ještě ovšem po zkušenostech z minulosti (i u jiných klubů) neznamená, že se tato hráčka v extralize skutečně objeví. Počítat s touto eventualitou se však musí.

Jisté ale je, že k oporám Janě Dobešové a Marii Hrachové přibudou dvě členky juniorského reprezentačního kádru ČR Dagmar Blašková a Karin Adámková.

Namířeno do Frýdlantu měla i nejlepší česká kadetka Kateřina Tomanovská z Hodonína, její přestup ale schválen nebyl. SK Frýdlant se tak rázem pasuje na vážného soupeře Břeclavi, což je jistě pro celek Marie Hrachové velkou motivací.

Druhý frýdlantský špičkový celek extraligy změnil „firmu“. Nebudeme již sledovat výsledky Ferrumu Frýdlant, místo něho to bude BSK Malenovice, což je pár kilometrů vzdálená podhorská obec.

Z tohoto kolektivu odchází zpět do Vlašimi Veronika Poláková, ale z ciziny se přes Vlašim do Malenovic stěhuje jiná zkušená hráčka Aneta Martínková. Malenovice by tak měly být na zhruba stejné výkonnostní úrovni, jak tomu bylo v minulé sezóně.

Velkých změn nedozná ani regionální rival Břeclavi, ČSAD Hodonín. K Aleně Vachovcové, Haně Matelové a Ivaně Pelcmanové přibude ostřílená Natálie Horáková, rodačka z Ukrajiny, která hrávala v Dubňanech a pak řadu let v Německu.

Její výkonnost sahá někam kolem třetího místa v družstvu, takže o významné posílení vůbec nejde.

Navíc se Hodonínu vrací z hostování v Boru Alexandra Pelcmanová a hodně výkonnostně vyrostla již zmíněná Tomanovská.

Shi Dan zůstává

Na soupisce Hodonína zůstává Číňanka Shi Dan, která se za jistých okolností může v soutěži také ukázat. Hodonín má v extralize i béčko, a tak teprve sestavení soupisek ukáže, jak budou v klubu hráčky rozděleny.

Další drobné pohyby u zbývající extraligových družstev nic výrazného pro boj o mistrovské medaile neznamenají.

Celkem bylo schváleno na úrovni ČR 134 přestupů, dále 16 přestupů s návratem. Šest přestupů s návratem bylo ukončeno, osm přestupů bylo pozastaveno a bude o nich dále jednáno a jeden přestup (Tomanovské) byl zamítnut.