Domácím krutě nevyšel úvod utkání. V mrazivém počasí sice měli první šanci, ale Tomek hlavičkoval jen do brankáře hostí. V 5. minutě zazvonil na druhé straně na břevno kostické branky Salajka a předznamenal tím další dění. Chybující kostická obrana často pouštěla domácí útočníky na dostřel a ti toho plně využívali.

Zaspali úvod

V 10. minutě se dostal po pravém křídle na hranici šestnáctky Kouřílek a tvrdou ranou prostřelil Osičku. Nejistý výkon domácího gólmana v prvním poločase podtrhla nepřehledná situace po rohovém kopu Poláška, který zatočil balón na bližší tyč. Osička se k němu nedostal včas, a balon se odrazil od Salajky do branky.

„Na začátku jsme udělali dvě hrubé chyby, které soupeř potrestal. My jsme se do vážného ohrožení soupeřovy branky pořádně ani nedostali, obrana Tvrdonic hrála pozorně a disciplinovaně. Ale hra měla rychlost, nechybělo nasazení. Bylo to prostě klasické derby,“ přidal svůj pohled na věc domácí trenér Jozef Banetka.

Mdlí domácí

Ani tento pohodlný náskok ale Tvrdonicím nestačil, jejich hráči byli stále při chuti. Jen o tři minuty po druhé brance orazítkoval Polášek znovu tyč. Útoky kostických hráčů byly nepřesné a neefektivní. Přestože měli domácí v útoku výškovou převahu, dlouhé a vysoké nákopy tvrdonická obrana odvracela do bezpečí. Zato brejky hostí byli smrtící.

Po změně stran Kostice hru vyrovnaly, nic z toho však nevytěžily. Hosté v modrých dresech měli i další šance na zvýšení skóre. V 56. minutě dostal Sirotka kolmou přihrávku a uháněl na Osičku, ten ho však vychytal. Na druhé straně hřiště hostující gólman div neumrzl, protože se hra čím dál více kouskovala a přihrávky postrádaly přesnost.

A když v 84. minutě spálil poslední vážnější šanci hostí Salajka, který pálil jen do nohou Osičky, skončilo utkání zaslouženou výhrou hostí 2:0.„S výkonem i s výsledkem jsem spokojený, celé utkání jsme byli fotbalovější, domácí hrozili jen ze standartek. Vytvořili jsme si dostatek šancí, a myslím, že jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem,“ dodal Bečka.

Banetka už tak spokojen nebyl, ale porážku bral sportovně. „Prohrané utkání se mi nikdy nehodnotí dobře. Výsledek mě mrzí, ale za své mužstvo se nemusím stydět. Kluci hráli na sto procent. Trápí nás úzký kádr, dneska jsme měli na lavičce jen hráče, kteří nemají výkonnost nato, aby hráli v kádru Áčka. Na hřišti nám chyběla zkušenost. Tento problém ovšem není jen dnes, to se táhne už několik let.“