„Byl jsem zvyklý trénovat s větším počtem hráčů. Budeme muset hrát se dvanácti třinácti fotbalisty, vypomůže nám i rezerva. Nemůžeme si dovolit koupit hráče, nebo jim platit. Budeme stavět na domácích, kteří budou chtít obětovat pro Kostice maximum,“ vysvětlil svůj záměr kouč Jozef Banetka.

Jeho mužstvo muselo řešit odchody brankáře, stopera i pravého obránce. Do branky nyní přichází talentovaný Břetislav Osička, kterého kouč označil za jednu z opor mužstva. Do obrany přichází Petr Ryška z Břeclavi, otázku stopera v Kosticích stále řeší. Navíc se v posledním zápase zranil Salajka.

Kromě gólmana by měl trenér Banetka na podzim stavět starých harcovnících. Požgay, Mráz, Milan nestárnoucí Král a Michalovič.

„Hodně věřím i Herákovi. Ten ale musí přizpůsobit svoji hru kolektivu. Hráč je to kvalitní, ale musí hrát pro tým, ne na sebe,“ dodal Banetka.

Ten si I.A třídu rozdělil na polovinu. V té silnější by měly hrát prim Mutěnice, Kyjov, Ratíškovice či Bořetice. Kostice by měly patřit do horší poloviny. Úspěchem by bylo sedmé až desáté místo.