>

 

Zátěž, kterou měli hlohovečtí fotbalisté vnohou se projevila ina dosavadních výsledcích přípravných zápasů.

Příliš se jim zatím nedařilo. Nevyhráli jediné ze utkání, připsali si pouze remízu.

Vpřípravě zatím hrajeme strašně naivně. Ale nebyli jsme ani vjednom zápase kompletní. Navíc se nám zranil záložník Buriánek, od který měl mít místo vsestavě jisté. Snad se dá do sezony do pořádku,“ upozornil trenér hlohoveckých fotbalistů Antonín Koryčánek.

Jeho mužstvu se nedaří především vútoku. Iproto by si přál nějakou ofenzivní posilu. Všechno je zatím však vjednání. Jediným jménem je tak zatím Lukáš Králík, který je však stále hráčem Velkých Pavlovic. „Snad se dohodneme,“ věří Koryčánek.

Na odchodu zjeho mužstva je obránce Lorenc a také útočník Josef Pekar, který koketuje sCharvátskou NovouVsí.

„Pekar snámi ještě ani nezačal trénovat,“ prohlásil hlohovecký lodivod na adresu kanonýra, který má problémy stréninkovou docházkou.

Jeho mateřskému týmu zbývá do začátku jarních bojů sehrát ještě čtyři zápasy. Tři na turnaji vMikulově, a to sNovosedly, Jevišovicemi a domácím Mikulovem. Jako generálku na jarní sezonu si Hlohovečtí zvolili utkání svaltickým mužstvem.

„Před začátkem sezony bychom ještě chtěli jet na krátké soustředění. Uvidíme, kolik hráčů bude kdispozici,“ řekl Koryčánek.

Jeho tým to nebude mít ve vyrovnané tabulce I. Atřídy jednoduché.

„Uvidíme, jak zvládneme úvod soutěže. Na podzim se od nás odvrátilo štěstí a od počátku jsme se potáceli na konci tabulky. Pak jsme se naštěstí zvedli,“ hodnotil trenér.

Také konkurent Hlohovce, desáté mužstvo tabulky Sokol Kostice je nažhaven do jarníchbojů.

Pro místní fanoušky přichystalo vedení klubu několik důležitých změn. Ta nejdůležitější se týká postu hlavního trenéra, kde Vlastimila Strušky vystřídal JanZugar.

Ten si ssebou přivedl hned trojici posil ze slovenských Malacek. Brankáře a dva hráče do pole, které hned začal prohánět vdomácí zimní přípravě ina turnaji na umělé trávě vPoštorné.

„Tomu turnaji však nepřikládám příliš velkou důležitost. Ale všechny tři posily se zatím jeví jako hráči základní sestavy. Ale trošku předbíhám, ještě máme měsíc čas,“ komentoval trenérZugar.

Zjeho mužstva nehlásí žádný zhráčů odchod do jiného týmu. Bude tak moci vyrazit do jarních bojů sposilněným kádrem.

„Nemohu srovnávat spodzimem. Žádný zápas Kostic jsem neviděl. Mám tu však spoustu kvalitních hráčů, se kterými se dá pracovat. Tomu jsem také podřídil zimní přípravu. Chci znich dostat maximum,“ vyhlašoval kostický stratég.

Jako hlavnímu trenérovi mu zbývá odkoučovat tři zápasy na poštorenském turnaji, poseldní prověrku svých svěřenců před prvním ostrým zápasem sBavorami obstará duel sŠaraticemi.

„Vedou tabulku I. B třídy skupiny A. Jedná se ovelmi ambiciózní mužstvo. Náš vzájemný zápas ukáže, jestli naše zimní tréninky kněčemu byly,“ poznamenal nový trenér desátého mužstva tabulky.

Zugar na zimním turnaji stále hledá optimání sestavu svého týmu, oambicích má však jasno již nyní. „Chce hrát klidný střed tabulky. Hráči na to mají jistě potenciál,“ uzavřel Zugar, který má trenérské zkušenosti smnoha mužstvy.