Jaké bude vaše „poločasové" podzimní hodnocení?

Spokojený samozřejmě nemohu být, výsledek beru jako průměrný. Kdyby se nepočítalo předehrávané první jarní kolo, tak jsme byli o dvě místa v tabulce výše. Chybějí nám body z domácích zápasů, s patnáctou Líšní i se šestnáctou Opavou B jsme doma jen remizovali 1:1, a to jsou čtyři ztracené body, které by nás samy posunuly na jedenácté místo, do těsného závěsu za skupinku družstev středu tabulky. A to nemluvím o pokažených koncovkách v Orlové (0:0), ve Zlíně (1:2) a v Hlučíně (2:2), kde jsme byli hodně blízko vyššímu počtu bodů.

Najdete i nějaká pozitiva? Co se v áčku MSK podařilo?

Sestavili jsme nový tým, do kterého jsme zapracovali nové hráče. Naši kmenoví hráči Jan Hloch, Jakub Dobšíček a Ivan Dvořák odehráli celou polovinu sezony. Přitom na jaře nehráli nebo zahřívali lavičku náhradníků.

Kde má potom váš tým největší rezervy?

Jednoznačně proměňování stoprocentních šancí. V průměru jich máme tři, čtyři za zápas, vytěžíme z toho ale jen pětinu gólů. V létě se nám také nepodařilo přitáhnout do klubu jednoho dva hráče z Břeclavi, kteří dali přednost působení jinde.

Jak vypadá ideální podzimní jedenáctka MSK?

V brance Lukáš Prokop, v obraně se střídala pětice Jan Hloch, Jakub Šenk, Ivan Dvořák, Tadeáš Zezula a Jakub Dobšíček, v záloze Lucas Carvalho, Pavel Simandl, Ondřej Paděra a Vladimír Smirnov, v útoku Tomáš Kunc a Pavel Lapeš.

Kdybychom z této sestavy měli vyzvednout opory týmu, kdo by to byl?

Brankář Prokop, obránci Dvořák a Šenk, záložníci Paděra a Simandl. Ti všichni také odehráli devadesát procent zápasů.

Podívejme se zevrubněji na jednotlivé formace družstva. Jak jste byl spokojený s výkony brankářů?

Spolehnutí bylo na oba gólmany, kromě Lukáše Prokopa třikrát nastoupil Jan Zádrapa a nezklamal. V tomto ohledu nemám výhrady.

To se ale asi nebude dát říct o defenzivě. V lize je třetí nejpropustnější…

Obránci sami moc hrubých chyb neudělali. Nutno si uvědomit, že bránění je věcí celého družstva. Většinou po zbytečných ztrátách míče v poli, třeba i na soupeřově polovině, dochází k rychlým protiútokům a přečíslení soupeřovými hráči.

Méně se bránilo. Hráli záložníci lépe dopředu?

Záloha je nejsilnějším článkem družstva, společně s obránci vytvářela útočníkům šance. Snad jí jen chyběla účinnější střelba, zejména ze středních vzdáleností. A o útoku již byla řeč. Šance jsme neproměňovali, produktivita byla špatná. I když čtyřiadvacet vstřelených branek je vlastně sedmý nejvyšší počet v soutěži.

Jaký je zdravotní stav hráčů?

Není to zrovna krátký seznam. Dlouhodobě zraněný je Brazilec Carvalho, i Rusové Tcybrov a Smirnov. S kolenem laboruje Kugler, obdobné potíže má gólman Zádrapa, útočník Kunc má zase problémy se zuby a od léta nehraje zraněný obránce Nešpor.

Dojde tedy na jaře k posílení?

Záměrem vedení je nechat zdravé jádro celku pohromadě. Jeden nebo dva hráči odejdou a bude je potřeba nahradit. Na zkoušku jich jistě přijde víc. Z vlastní devatenáctky počítáme se zadákem Tomášem Košutem.

Jak vypadá nejbližší program fotbalového áčka MSK?

Do konce listopadu budeme ještě trénovat, přípravu na jaro zahájíme 12. ledna. Trénovat společně s námi budou kvalitní hráči béčka.

Jaký je plán přátelských utkání?

Program je již se soupeři dohodnutý a bude obsahovat deset zápasů. Začínáme 17. ledna v Brně s juniorkou Zbrojovky a končíme týden před zahájením třetí ligy, 14. března doma s Vyškovem.

Co bude v prosinci dělat trenér Bečka?

Více času budu věnovat rodině, ale budu se zdržovat i v Břeclavi při vyřizování záležitostí pro klub.

PŘÁTELSKÁ UTKÁNÍ MSK – JARO 2015

17. 1. (sobota) 13:00 hod.

FC Zbrojovka Brno jun. – venku

26. 1. (neděle) 13:00 hod.

SC Znojmo jun. – doma

1. (sobota) 13:00 hod.

Slovan Bratislava jun. – doma

7. 2. (sobota) 11:00 hod.

Skalica – venku

14. 2. (sobota) 13:00 hod.

RSM Hodonín – doma

21. 2. (sobota) 14:00 hod.

Mutěnice – venku

25. 2. (středa) 18:00 hod.

Rača Bratislava – doma

28. 2. (sobota) 13:00 hod.

MFK Vrbové – doma

7.3. (sobota) 13:00 hod.

Dunajská Lužná – doma

14.3. (sobota) 11:00 hod.

MFK Vyškov – doma