Bude to ale fuška. „Je to velká zodpovědnost. Loňská sezona se nám moc nepovedla, proto máme určitě co zlepšovat. Ale já se dívám vždy dopředu. Ideální by byla třeba osmá až desátá příčka," přemýšlí Ivan Dvořák mladší.

A aby cíle snadněji splnil, přivedl do týmu minimálně na půl roku zvučnou posilu, čtyřiatřicetiletého záložníka Zdeňka Šenkeříka, bývalého hráče Slavie nebo Jablonce, který má zkušenosti i z Norska nebo Turecka. „Se Zdeňkem se znám ze společného působení v Bohemians. Udržujeme stálý kontakt, věděl jsem, že Zdeněk potřebuje dostat do fotbalu novou chuť. Zkoušel jsem ho oslovit už v minulé sezoně, podařilo se to až teď. Rozhodně má stále co nabídnout spoluhráčům nejen na trávníku, ale i v kabině," popsal, jak naverboval hráče, jehož legendární kličku je známí i v Evropě.

Už v přípravě dokázal, že stále umí dát přesnou přihrávku i gól. Ve spojení s kapitánem Simandlem nebo Paděrou bude střed zálohy předností břeclavské sestavy.

Naopak pořádně se změnila defenziva. „Přes léto nám vypadli tři ze čtyř stabilních obránců a doplnění zadních řad nám dalo popravdě nejvíce zabrat. Zkoušeli jsme vzadu jak nové tváře Levaie se Sedlem, tak hráče, kteří hrávají normálně i v záloze. Konkrétně Fojtíka, Sychu nebo Wallische. U nových hráčů převážil i fakt, že oba bydlí na Břeclavsku," vrátil se k období testů hlavní kouč MSK a pokračoval.

„Tadeáš Zezula se svými výkony prosadil do kádru druholigového Znojma a přeji mu, aby se časem dokázal prosadit do základní sestavy. Jakub Dobšíček se rozhodl pro angažmá v Rakousku. A Jan Hloch musí vyřešit dlouhodobější trable s ramenním kloubem. Není to pro něj jednoduché období, ale držím mu palce a už se těším, až se zase zapojí do plné tréninkové zátěže. Proto je zřejmé, že složení obránců nám v přípravném období dělalo největší starosti. Zůstali prakticky jen Tomáš Košut a Stanislav Klusák. Z dorostu přišel Radek Svoboda, z B-týmu Josef Nešpor," konkretizoval rozklad loňské defenzivní lajny sedmatřicetiletý trenér.

Kádr v létě tvořilo až 29 hráčů, což je na třetiligový celek luxus. „V trenérském týmu úzce spolupracujeme společně s Michalem Škrabkem, Mojmírem Bezuckým a Jaroslavem Wallischem. Zajistit hráčům kvalitní tréninkový cyklus je naším primárním úkolem. Nemyslím si, že by byl kádr o tolik širší než před rokem. Jen se snažíme zlepšit součinnost mezi „A" a „B" týmem. Zajistit tak všem hráčům lepší tréninkový proces a tím taky možnost jejich lepšího fotbalového růstu. Řekl bych proto, že ten počet hráčů není určitě nějak zatěžující, že by snad měli mít pocit nevytíženosti. I vysoký počet přípravných utkání jsme volili s ohledem na tyto skutečnosti," poznamenal Dvořák s tím, že oba mužské celky trénovaly celé léto společně.

Muž, který převzal v létě žezlo po Karlu Bečkovi, doufá, že hlavně domácí hráči dají do svých výkonů i tolik potřebné srdce. „Pokud nebudeme fungovat jako parta, která má vůli vítězit, bude naše cesta za úspěchem složitější a delší. Chceme se prezentovat dobrým fotbalem a vrátit klub na místa, kam patří. I když to nebude hned. Já klukům věřím, že to zvládnou. I fanoušci by měli," nabádá na závěr Dvořák.