Kozojídky remizovaly v Charvátské Nové Vsi. Dělbu bodů zařídil Páleník

Břeclav, Kozojídky – Fotbalisté Kozojídek bodovali v pátém ze šesti letošních zápasů a dál se drží v popředí I. B třídy skupiny C. Nováček nejnižší krajské soutěže v páteční předehrávce 7. kola remizoval na hřišti Charvátské Nové Vsi 1:1. Na vedoucí branku domácího Martina Krevňáka z 25. minutě ihned po změně stran odpověděl hostující Tomáš Páleník. Další góly už dvě stě padesát diváků nevidělo.

16.9.2017

Zkušený záložník Robert Nekarda (na snímku ve žlutém dresu) pomohl fotbalistům Kozojídek v I. B třídě k dalšímu bodu.Foto: Deník / Kopl Libor

Celek z Veselska i přes větší počet vyložených šancí ve druhém poločase nerozhodný výsledek bral. „Možná jsme si zasloužili vyhrát, ale jsem pokorní a každý bod z venku je pro nás důležitý,“ říká předseda SK Kozojídky Viktor Kolůch.

Hosté přijeli na Břeclavsko bez stopera Ondřeje Bíly, kterého do zápasu nepustily pracovní povinnosti. V domácí brance se objevil David Elsner. Právě kvůli němu byl zápas přeložen na pátek, protože v sobotu se devětadvacetiletý gólman ženil.

Jednička Charvátské Nové Vsi ve vyrovnané první půli příliš práce neměla. Hráči Kozojídek v úvodní části zahrozili pouze dvakrát. Nejprve proti Elsnerovi neuspěl Petr Bíla, který šel zboku sám na brankáře, ale pálil pouze do něj. Následně si na domácího gólmana nepřišel Páleník.

V té chvíli už ale celek z Břeclavska vedl. Trestný kop ve 25. minutě sice skončil na tyči, ale pohotový Krevňák odražený balon uklidil za bezmocného Grombíře.

Hostující gólman za stavu 1:0 předvedl zákrok měsíce, když ze šibenice vytáhl jistý gól. „Byla to nádherná střela a ještě lepší zákrok,“ ocenil Kolůch.

Charvátská Nová Ves do přestávky zahrozila ještě jednou, ale dorážka z malého vápna skončila vedle odkryté branky. „První poločas byl vyrovnaný, šance měly oba týmy,“ řekl Kolůch.

Fotbalistům Kozojídek skvěle vyšel vstup do druhé půle. Hosté na soupeře po příchodu z kabiny vletěli a skóre rychle srovnali. Po centru Nekardy se hlavou trefil nepokrytý Páleník.

Vedoucímu týmu tabulky vstřelená branka pomohla. Hosté měli po přestávce navrch, další šance ale nezužitkovali. Chytka v 58. minutě trefil břevno, Páleník zase z jedenácti metrů přestřelil domácí branku. Vítězný gól měl čtvrt hodiny před koncem Chytka. Bývalý hráč Vracova a Kyjova šel z boku sám na Elsnera, kterého chytře přehodil. Dobíhající obránce ovšem na poslední chvíli vykopl balon z brankové čáry.

Hráči Charvátské Nové Vsi ve druhé půli už tolik nebezpeční nebyli. Jednu šanci měli po sérii odrazů, hosté ale míč odkopli do bezpečí.

I. B třída skupina C, 7. kolo -
TJ Sokol Charvátská Nová Ves – SK Kozojídky 1:1 (1:0)

Návrh na přání: 3 varianty malé kuchyně a jídelny

O návrh kuchyně a jídelny nás tentokrát požádala paní Kolodějová, jejíž domek je teprve ve fázi stavby. To je nejvyšší čas zvážit, jak prostor uspořádat, vybavit a barevně sladit, aby vše vyhovovalo nejen majitelčiným přáním, ale aby byla samotná kuchyně praktická a příjemně se v ní vařilo.

Alkohol nezletilým prodali v 16 brněnských obchodech, zjistili inspektoři

Brno – Jít si koupit pivo, víno nebo tvrdý alkohol má být pro mladistvé nemožné. Jak ukázaly kontroly České obchodní inspekce, ne všude to platí. Občanský průkaz navíc zajímal prodavače jen málokde.

Zkoumá příbuznost moravských příjmení. Historie mě bavila odmala, říká doktorand

Brno - Jak moc jsou příbuzensky spříznění lidé z Moravy se stejným či podobným příjmením? Po odpovědi pátrá genealog Martin Kotačka z Filosofické fakulty brněnské Masarykovy univerzity.

Za srážky na přechodu může špatné osvětlení. A nezodpovědní chodci

Jižní Morava - Nejméně tři sražení chodci. Taková je bilance nehod na přechodu mezi kinem a supermarketem v Hustopečích na Břeclavsku jen za letošek. Mezi nimi byla na začátku roku i dvanáctiletá dívka. Lidé tam překonávají rušnou Bratislavskou ulici a zvláště večer jsou pro mnohé řidiče neviditelní. Na nebezpečnou situaci upozorňuje opakovaně vedení města opozice: požaduje kvalitnější nasvětlení přechodu.