První ostřejší test měli před sebou svěřenci Petra Maléře. Na Šlajsi prohrávali už v první půli s průměrným celkem krajského přeboru z Jevišovic 0:2 a v poločasové pauze byla v kabině hlasitá přímluva.

„Chtěli jsme pošetřit hráče na sobotu na první mistrák se Znojmem, pohárový zápas pro nás nebyl prioritou. Chtěli jsme ho odehrát se ctí, což se povedlo. Škoda, že se nepodařilo vyhrát, soupeř byl hratelný. Alespoň jsme si vyzkoušeli hráče z béčka, co od nich můžeme očekávat," komentoval poslepovanou sestavu kouč Petr Maléř.

Druhá půle už byla o poznání lepší, i když hosté brzy zvýšili povedenou střelou do šibenice na 3:0. Lanžhot se i v hodně kombinované sestavě tlačil stále dopředu, ale množství rohů a střel dlouho nekončilo v síti.

Slovenský záložník Lukáš Čambal ale nakonec ukázal, že může být platnou posilou a dvěma brankami utkání zdramatizoval. Na vyrovnání už ale v horku nebyly síly a posledních deset minut už hosté těsné vedení uhájili.

„Vysokého Čambala jsme v první půli zkoušeli na stoperu, ale ukázal, že je platnější vepředu," podotkl Maléř.

Papírově slabšího soupeře dostali fotbalisté Novosedel. Ani jim se ale přes Újezd u Brna, účastníka I.A třídy, postoupit nepodařilo. A to přestože v utkání dvakrát vedli. Nakonec ale stejně došlo po výsledku 3:3 na penaltový rozstřel. V tom byli úspěšnější domácí fotbalisté.

„Na rovinu říkám, že jsme rádi, že jsme z poháru vypadli. Máme o starost méně. Na druhou stranu mě mrzí, že nedokážeme porazit tým z nižší soutěže. Přitom jsme byli ve všem lepší, jen jsme dali stejně branek jako soupeř. Ale bylo tam chvílemi tréninkové tempo a lehkovážnost," mrzelo lodivoda Novosedel Bohdana Ryšavého.

Ten musel do brány na poslední chvíli postavit sedmnáctiletého gólmana Turka. „Šelc byl v práci, Bílek se v přípravě zranil. Už jsme mysleli, že zápas odchytá obránce Šebesta, ale podařilo se nám vyřídit střídavý start dorostence Turka," oddechl si kouč.

1. kolo krajského poháru:

Lanžhot – Jevišovice 2:3 (0:2)

Branky: 57. a 80. Čambal – 44. a 53. Němec, 18. Benda

Lanžhot: Petrla M. – Sapáček (46. Holobrádek), Chromeček (58. Marienka), Hrnčíř, Tuček, Tomek (46. Venglovič), Gál (46. Žaloudek), Čambal, Petrla R. (63. Hakala), Rehák, Říha (K)

Újezd u Brna – Novosedly 3:3 (1:1), po penaltách 6:5

Branky: 17. Čáp, 73. Fraj, 78. Binek – 42. Vaněk, 55. Marek, 74. Svízela

Novosedly: Turek – Janůfka, Šebesta, Dvořák (50. Zeman), Křivánek, Vaněk, Němec (46. Marek), Spodný, Eliáš (46. Foltýn), Svízela (K), Výběra