„Zápas jsme brali jako každý jiný, žádné výjimečné derby. Na jaře se nám moc nedaří, takže jsme potřebovali vyhrát, což se nám tedy podařilo. Herně to ale bylo ono. Šancí jsme měli více než Hrušky, ale řešili jsme to špatně. Ke konci pak Hrušky zatlačily, my jsme znervózněli a dělali jsme spoustu nevynucených chyb a dostávali jsme sami sebe pod tlak. Naštěstí jsme to přežili," oddechl si Lukáš Reichmann, trenér domácího celku.

Na brankové čáře

Okresní derby začali aktivněji hosté z Hrušek, kteří hráli v prvním dějství s podporou větru. Každá z jejich střel byla pro gólmana Charvátské Elsnera nebezpečná, ale ani jedna se gólově neujala. Nejblíže brance měl ve 34. minutě hostující Pavůček, který už Elsnera překonal, ale zvolil slabé zakončení, které z brankové čáry stihl vykopnout kapitán domácích Nešpor.

V té době už ale domácí vedli. Dvě minuty předtím totiž propadl míč hostujícímu stoperu Benešovi, čehož využil pohotový Křivánek, podíval se, kde stojí brankář a chladnokrevně zakončil. Blízko brance měli domácí už dříve, když zahrával dva přímé kopy po sobě Košťál. Poprvé protáhl gólmana Hrušek, když pálil těsně mimo, za pár sekund Šulava vytáhl jeho technickou střelu zpod břevna na roh. „Zdeněk je stále kvalitní hráč, který je na hřišti cítit. Mrzí mě, že už se rozhodl hrát jen za B tým. Já bych ho bral do sestavy v každém zápase, nejen, když máme marodku, nebo má béčko volno," pochválil sedmatřicetiletého Košťála trenér Neoveských.

Bývalý kapitán Charvátské, který už většinou hrává jen za rezervní tým III. třídu, byl i nadále nejnebezpečnějším hráčem domácích. V 53. minutě už to mohlo být o dvě branky, když Košťál centroval před bránu, ale vítr míč stočil mimo dosah Šulavy a orazítkoval tyč. Také další jeho standardka z hranice vápna brankáře Hrušek pořádně prověřila a osmatřicetiletý gólman musel ukázal, že stále umí hbitě skákat.

V závěru vsadily Hrušky všechno na útok, vypracovaly si dva rohové kopy, na které si přišel do vápna i hrušecký brankář. Při jednom z nich se dokonce dostal k hlavičce, ale mířil mimo. Stav už se tak do závěrečného hvizdu rozhodčího nezměnil. „V zápase toho moc pěkného k vidění nebylo, přesto to byl jeden z našich povedenějších venkovních zápasů. V nich máme ale vždy problém vstřelit branku a nejinak tomu bylo i v Charvátské. Tam jsme si vypracovali dvě tři tutovky, které ale nedáme, kdežto domácí jednu vstřelili," podotkl asistent hrušeckého trenéra Vladimír Malár.

Boj o záchranu

Jeho tým klesá tabulkou, je předposlední a na poslední Drnholec má jen tříbodový náskok. „Nám se nedaří už půl roku, táhne se to s námi od pátého kola. A je to cítit čím dál víc, jak ubývá kol před námi a tím pádem i možných bodů. Přestože nejde o existenční záležitost, věřím, že okresní přebor v Hruškách udržíme a soutěž zachráníme. Už jen kvůli těm derby s Kosticemi nebo Moravskou," doplnil Malár.

Naopak Charvátská už se tolik na tabulku dívat nemusí. „Bohužel už nemůžeme hrát o čelo, o dobře rozehraný podzim jsme se připravili už na jeho konci. A také hned prvními jarními zápasy, které nám nevyšly. Naším cílem už je to jen slušně dohrát," poukázal Reichmann na fakt, že jeho svěřenci už ztrácí na čelo tabulky deset bodů.

OP: Sokol Charvátská Nová Ves – Sokol Hrušky 1:0 (1:0)

Branky: 32. Křivánek

ŽK: 2:4

Diváků: 120

Rozhodčí: Nováček – Smutný, Fibingr

Střely na bránu: 9:7 (4:5)

Rohy: 9:2 (4:0)

Charvátská Nová Ves: Elsner – Křivánek (85. Beránek), Čech (62. Polášek), Nešpor (K), Holota, Košťál, Očovan, Osička, Michalec (68. Husák), Jedlička, Bartoš (46. Boublík)

Hrušky: Šulava (K) – Pavůček, Malár O., Koníček, Janulík (83. Mlýnek), Flamík, Filipovič (46. Veverka), Pražák (46. Petřík), Blinkal, Beneš, Suchánek