Pouze pět soutěžních utkání vydržel v pozici hlavního trenéra břeclavských fotbalistů David Kříž. Bývalý ligový útočník si musel balit kufry po ostudné prohře jeho svěřenců v zápase s posledním Zábřehem.

V úterý se proto sešli zástupci města a hlavních sponzorů, kteří se dohodli na Křížově odvolání z pozice hlavního kouče. „Není to o tom, že by David ztratil důvěru klubu. Mužstvo se však nyní nachází ve velmi obtížné situaci a vedení to muselo nějakým způsobem řešit,“ vysvětluje rázný krok jednatel klubu Juraj Kalužík.

Od dnešního dne se mužstvu poprvé představí na tréninku nový hlavní trenér. Bude jím zkušený lodivod Jiří Fryš – muž který naposledy vedl v posledních kolech ligovou Sigmu Olomouc.

Nepůjde do neznámého prostředí. V ročníku 2005/2006 již Břeclavské vedl, když převzal v průběhu sezony žezlo po Milanu Stryovi. Ani on však ročník na lavičce MSK nedokončil, neboť vyslyšel lákavou nabídku Olomouce na pozici asistenta.

Ze současného kádru jej tak několik hráčů zná trojice Galla, Demjanovič a Gajdoš. Fryš byl viděn již na zápasu se Zábřehem, což dává tušit, že se změna na lavičce plánovala již dříve. „Pan Fryš byl vybrán hlavně proto, že prostředí v břeclavském klubu zná. Navíc si dává záležet na disciplíně a řádu. To jsou věci, které mužstvo v současné době potřebuje nejvíce. Individuality tu jsou, ale potřebujeme z nich utvořit mužstvo,“ přiblížil hlavní důvody Kalužík.

Jen tak lehce nevyvázl ani kádr prvního mužstva. Za mizerný úvod do sezony je čekají pokuty. A to prý velmi drastické. O jejich výši však vedení klubu taktně mlčí. Nemusí být však tak zle. Hráči mají možnost si je v náseldujících utkácních vybojovat zpět. Kompletně.

„Část jejich příjmů jsme přesunuli do motivační složky. Pokud budou v následujících utkáních úspěšní, nemusí přijít ani o korunu. Nejde o jednotlivé hráče. Nejde o výhry, ale spíše o předevedený výkon. Týká se to celého mužstva, ve stejném podílu na každého hráče,“ upozorňuje jednatel klubu.

Vzhledem k tomu, že Břeclavské čeká extrémně těžký los, bude jejich snažení velmi náročné.