A důvod zvýšeného zájmu? Nováček 1. A třídy z Krumvíře senzačně vévodí tabulce, když svěřenci trenéra Viktora Linharta v sedmi kolech ještě nepoznali přemožitele. Se ziskem sedmnácti bodů ze sedmi zápasů mají fotbalisté Krumvíře náskok čtyř bodů na dvojici Veselí nad Moravou a Blatnice.

„Je hezké, co se nám zatím povedlo. Jsem v klubu čtyři roky a tým se od té doby drží pohromadě. Za ty roky jsme tým nijak výrazně neobměnili, jen vhodně doplnili. Kluci si na sebe zvykli a sehráli se," uvedl hlavní příčiny nečekaného úspěchu Sokola Viktor Linhart.

ŽÁDNÍ NUDNÍ SOUPEŘI

Podle krumvířského trenéra se někteří lidé v klubu bránili posunu do vyšší soutěže, Linhart ovšem strach neměl.

„Každou zimu jsme hrávali s týmy z 1. A třídy, a dokonce i z krajského přeboru přípravné zápasy a vedli jsme si dobře," poznamenal Linhart.

Trenér Krumvíře zároveň odmítá řeči škarohlídů, kteří poznamenávají, že za klub hrají náplavy. „Osmdesát procent kluků v našem kádru jsou odchovanci. Samozřejmě, že většina z nich prošla v žákovských kategoriích Šardicemi, ale to byl případ většiny hráčů na okrese," uvedl Linhart.

Ostatně o tom, že klub vzali za svůj i lidé z Krumvíře, svědčí návštěvy na domácích zápasech, které se pravidelně pohybují kolem dvou set diváků.

„Na zápasy jezdí i lidé z okolních vesnic. Zatímco v I. B třídě jsme hráli proti neatraktivním soupeřům, teď k nám přijíždí například Rakvice, Velké Pavlovice a podobně, což lidi láká," všiml si Linhart.

Krumvířský lodivod zároveň dodává, že i přes první místo v tabulce fotbalisté Sokola nemají ambice postoupit. „Je to jen můj osobní názor, ale i kdyby se nám povedlo zvítězit, neměli bychom jít do krajského přeboru. Tam je potřeba jiný přístup. Týmy trénují třikrát týdně, my se scházíme dvakrát. Museli by přijít další posily. A navíc je náročné cestování," poznamenal na závěr Linhart.

Cesta k prvnímu místu v 1. A třídě ovšem ještě bude dost zdlouhavá. Hned v neděli čeká Sokol těžká prověrka. Od 15 hodin se představí na hřišti třetí Blatnice.

VÁCLAV PETRŮ