Kouč Mutěnic Petr Zemánek tak má do jarního startu o čem přemýšlet. Vinaři dokázali v zimě porazit třeba Bohunice, ale na druhé straně prohráli s Kyjovem nebo Velkými Pavlovicemi. „Nebylo to nic moc, ale žádný propadák to nebyl," podotkl Zemánek, který nebude mít na jaře tak silný tým, jako na podzim.

Uhájit náskok na špici krajského přeboru bude ovšem složité, což ukázal i poslední přípravný duel. Vinaři hlavně v prvním poločase hráli dobře, ale ve finální fázi se opět hledali. Dříve by zkušený Holešinský, a Koštuřík takové šance proměňovali, teď se jim góly nedařilo střílet. „V prvním poločase jsme byli častěji u balonu. Měli jsme nějaké náznaky šancí, ale góly jsme nedali. Právě koncovka nás hodně mrzela," pronesl mutěnický kouč.

Ten dal po přestávce prostor i dorostencům, kteří už toho tolik co klíčoví hráči neukázali. „Po prostřídání už jsme neměli hru ve své moci. Krumvíř měl na trávníku zkušenější hráče," pronesl Zemánek. Domácí navíc nepokryli v závěru Petra Zvoniče, který hostům zajistil těsnou výhru.

Trenér Krumvíře byl s výkonem i výsledkem spokojený. „Bylo to dobré. V prvním poločase byli domácí lepší, ale ve druhé půlce jsme byli Mutěnicím minimálně vyrovnaným soupeřem. Na vyložené šance jsme dokonce vyhráli," uvedl Viktor Linhart.

Krumvíř může být se zimní přípravou spokojený, na zimním turnaji v Dubňanech skončil mezi samými silnějšími celky čtvrtý.

DALŠÍ VÝSLEDKY GENERÁLEK:

Hrušovany n.J. – V.Pavlovice 0:4

Lanžhot – Vracov 4:2 (1:1)

Rakvice – Mikulov 4:0 (2:0)

Tvrdonice – Mor. N. Ves 3:1

Ratíškovice – Hustopeče 5:0

Hlohovec – Ladná 4:2

Charv. N. Ves – Rajhradice 3:1

Týnec – Kostice 1:0

Hrušky – Vrbice 4:3

Valtice – Cvrčovice 5:3 (1:1)

Starovice – Zastávka 0:8