„Byl jsem se podívat na zápase Veselí. Zaslouženě zvítězili a vyhráli tento ročník. Pro nás jde i tak o nejúspěšnější sezonu,“ komentoval konečné umístění svých svěřenců Viktor Linhart.

Sokol společně s Veselím dominoval I. A třídě, náskok Krumvíře na třetí Dubňany činil v konečném účtování patnáct bodů. Za celou sezonu prohrál celek z Břeclavska pouze dvakrát.

Závěrečný zápas Krumvíře ovšem podle Linharta ani přes tříbodový zisk nepatřil mezi nejvydařenější. „Splnili jsme povinnost a s diváky se rozloučili výhrou, ale neodehráli jsme dobrý zápas. Kluci byli zbytečně nervózní. Pavlovice dojely se třemi dorostenci, přesto měly dobré šance. Výsledek mohl být jiný. K výhře jsme se protrápili,“ přiznal Linhart.

Dvaačtyřicetiletý trenér dává po úspěšné sezoně Krumvíři sbohem, od nového ročníku ho čeká nová etapa trenérské kariéry, kdy se bude věnovat mladší dorostencům v Hodoníně. „Dostal jsem od klubu nabídku a přijal jsem ji, vracím se domů. Půjde o něco nového. Dosud jsem trénoval jen muže, teď mě čeká práce s mladými,“ sdělil Linhart.

Dospělým taktiku

Za čtyři roky působení se mu povedlo dostat Sokol do druhé nejvyšší krajské soutěže, kde v aktuálním ročníku málem zaznamenal postup o další patro výš. „Když jsem přicházel do Krumvíře, říkal jsem klukům, že je nejdu učit fotbal. Na to už je mezi dospělými pozděj. Role trenéra mezi muži spočívá především ve stanovení taktiky. U mladých, kterým se teď budu věnovat, je přeci jen větší možnost něco je naučit. Jsem zvědavý, jaký zaznamenají pokrok," pravil Linhart.

Se svými svěřenci se Linhart rozloučil podle svých slov důkladně. „Měli jsme velkolepou ukončenou,“ uzavřel s úsměvem již bývalý kouč Krumvíře.

VÁCLAV PETRŮ