Břeclavský trenér Karel Bečka po porážce těžko hledal slova. „Fotbal se hraje na góly. Je to jednoduché, oni dali ze tří šancí dva góly a my si vytvoříme ale tak stoprocentní šance, které se musí dávat. Jdeme sami na brankáře, my se ho jen můžeme zeptat, kam to chce. A pak jej nastřelíme…," kroutil hlavou nešťastný domácí stratég.

Ten nastoupil do zápasu bez klasických hrotových útočníků, na špici operovali ofenzivní záložníci Smirnov s Fojtíkem. A nevedli si vůbec špatně. Po úvodní dvacetiminutovce, kdy se týmy nezmohly na pořádnou střelu na branku, vyzkoušel pozornost gólmana hostí dvakrát Zezula. Nejaktivnější střelec MSK v tomto zápase ale nejprve mířil těsně vedle a podruhé nad.

Hosté, kteří navzdory reprezentační přestávce přijeli opravdu v mladé sestavě bez posil z A-týmu, šli do vedení po nenápadné hlavičce Galušky z téměř nulového úhlu. Ta k překvapení všech, včetně samotného střelce, zapadla do vzdálenější šibenice Prokopovy brány. Domácí mohli ještě do konce poločasu odpovědět, ale Smirnov mířil v tutovce jen do náruče gólmana a stejně si počínal o pár minut později i Zezula.

Slovácko o poločase dvakrát vystřídalo, ovšem změny se na hřišti nijak pozitivně neprojevily. Spíše naopak. Už v 53. minutě Břeclav srovnala, když na sebe Fojtík přitáhl pozornost brankáře a ještě stihl nahrát Zezulovi. Ten se z malého vápna nemohl mýlit. Druhou půli Břeclavané totálně ovládli, ke spokojenosti 170 diváků už chyběla jen další branka.

Spálených tutovek bylo nepočítaně. Fojtík mířil hlavou nad břevno, Jurčík selhal před prázdnou bránou, střídající žolík Horváth šel po sólu sám na brankáře, pokaždé ale nastřelil Kohoutka. Marnost domácích v koncovce nebrala konce, a tak přišel trest. V 87. minutě rozhodl přízemní střelou ze dvanácti metrů k tyči Sadílek.

„Obranu Slovácka jsme ve druhé půli zcela přehrávali, ale i kdybychom nedali gól a uhráli remízu, bod bychom brali, herně to totiž bylo o dost lepší než před týdnem v Olomouci a přece jen jsme prohrávali. Jenže jedna chybka v závěru nás stála i ten bod," litoval Bečka druhé jarní porážky.

Břeclav vsadila v závěru vše na jednu kartu a hnala se bezhlavě do útoku, což mohl Rušňák po přiťuknutí Michny, krumvířského odchovance v barvách Slovácka, potrestat, ale jen těsně minul Prokopovu bránu. Závěrečný hvizd tak rozesmutnil všechny na stadionu, naopak na hostující střídačce zavládla radost.

Břeclavané zajíždějí v dalším kole na trávník desátého Hulína.

MSFL: MSK Břeclav – 1.FC Slovácko B 1:2 (0:1)

Branky: 53. Zezula – 33. Galuška, 87. Sadílek

ŽK: 82. Dobšíček (BRE)

Střely na bránu: 16:6 (v půli 8:5)

Rohy: 4:5 (2:4)

Rozhodčí: Mrázek – Dubravský, Knesl

Diváci: 170

MSK Břeclav: Prokop – Košut, Klusák, Zezula, Dobšíček – Hloch, Simandl ©, Carvalho (74. Tetur), Jurčík (66. Horváth) – Smirnov, Fojtík (70. Sycha)

1. FC Slovácko B: Kohoutek – Pilka, Rusňák, Jeleček, Groulík, Holek ©, Havlík (46. Michna), Zajíc (46. Fojtášek), Sadílek, Civič, Galuška (83. Machač)