Souhlasíte, že se vaše role v týmu točí okolo střílení branek?

Ano.

Pak se zeptám, zda tušíte, kolikátý jste v tabulce střelců?

Produkce z mé strany je skoro nulová, takže…

…pětašedesátý, dal jste dva góly. Kde je kanonýr Miroslav Fóbl, kterého jsme znali v minulých sezonách?

To je těžké. Musím přiznat, že jsem přemýšlel, zda mi tuto otázku dáte. Je těžké na ni odpovědět.

Zkuste to.

Odešel jsem do Rakouska, což byl štace na půl roku. Po čtyřech utkáních jsem ale řekl, že jde o jiný sport. Nikoliv o fotbal. Už jsem tam jezdit nechtěl. To byl první zlom. Přičuchl jsem k jinému stylu, do kterého jsem se snažil dostat, ale bohužel. Když jsem se pak vrátil, už jsem nenašel optimální formu. Druhým zlomem je letitý spoluhráč Jara Holešinský. Dnes už se více věnuje rodině, fotbalu tolik nedává. Je vidět i na hřišti, že není do hry tolik zapálený jako dříve. Podobně bychom mohli mluvit také o mně.

Pokračujte, prosím.

Žena mě od fotbalu odrazuje a má pravdu. Jsou tady jiné věci, kterými se musím zabývat. Práce a rodina. Mám dvě děti, o které je potřeba se starat. Čas na fotbal se krátí. A do třetice se nemohu půl roku dostat ze zdravotních potíží. Pořád laboruju s nějakým zraněním. To mě limituje. 
K Miroslavu Fóblovi, který 
v minulosti dával tolik branek, mám nyní docela daleko.

Jaká je pravděpodobnost, že se jim zase stanete?

Pravděpodobné to může být. Záleží, kdy se dostanu do pohody. Těžko říct. S Jarkem Holešinským jsme se sehrávali poměrně dlouho. Pak ale bylo vidět, že jsme na tom byli velice dobře. Za osmdesát procent gólů, které jsem dával, vděčím jemu. Teď má jiné priority a pro mě je těžší zvyknout si na jiný styl. Navíc musím přiznat, že nejsem ve formě.

Vraťme se ještě k Rakousku. Řekl jste, že šlo o jiný sport. Měl jste na mysli mizernou kvalitu hry či spíše problémy se zažitím nového systému?

Obojí. V Lednici jsme praktikovali technický fotbal s krátkými přihrávkami a centry ze strany. Kombinační, pěkný, atraktivní fotbal. V Rakousku stoper dostal balón a práskl jej dopředu. Útočníci se o to měli poprat. Navíc v soutěži, kterou jsem hrál, působili vyloženě dřevorubci. Brousili to od podlahy. Se zvyklostmi s elegantnějším stylem jsem měl problém. Vůbec mě to nebavilo.

K čemu byste soutěž přirovnal?

Okresní přebor nebo spodní část 1. B třídy.

Když jsme se na začátku bavili 
o tabulce střelců… Vysoko jsou vaši spoluhráči Očenášek s Pekárkem. Cítíte velkou konkurenci?

Pokud budu ve formě, 
o obhájení místa se nebojím. Ať už na pozici útočníka či ofenzivního nebo krajního záložníka. Svým způsobem se nyní ale o místo bojím a navíc se necítím dobře. Mám chuť, ale nejde to. Kvůli zdraví, nebo se mi na hřišti nedaří. Nemám ale problém 
s tím, když kluci dávají góly. Nežárlím. Naopak. Pokud má někdo formu, snažím se mu svým stylem pomoci. Vím, že Mira Pekárek je dobrý střelec, tak budu hrát záložníka, který mu ty pozice bude připravovat. Nemám žádnou zášť. Chci být prospěšný.

Při pohledu na tabulku soutěže je zřejmé, že Lednice není tam, kde bývala. Vyhlížíte zimu?

Určitě. V létě odešlo více kluků. Jara Holešinský, o kterém jsme už mluvili, nebo Tomáš Pálka. Měli styl hry zažitý. Přišly kvalitní náhrady. Přirovnám to ale k ladění piana. Dostanete se k dokonalosti a pak prasknou tři struny. Vyměníte je a než je naladíte, chvíli trvá, než se dostanete tam, kde jste byli. Snažíme se všechny přimět 
k našemu stylu a trochu se přizpůsobit i jim. Zatím to ale evidentně není zcela ono.

Díky. Příště se uslyšíme, až bude Miroslav Fóbl králem střelců 1. A třídy?

Budu velice rád.