Zatímco fotbalisté budou „polykat" kilometry a pilovat herní fáze, příznivce nejvíc zajímá, jaké hráče budou na jaře na hřištích vídat. To se na začátku ledna předpovídá nelehce. „Mám rozdělaných asi pět hráčů, ale těžko říct, kdo z nich přijde. Je těžké někoho přesvědčit změnit klub a my jako skromný celek toho moc nabídnout nemůžeme. Ani nechceme jít cestou drahých nákupů," poznamenal novosedelský trenér Bohdan Ryšavý, který namísto toho zařadil do přípravy i tři mladíky ročníku 1999.

„Už nastoupili od začátku i v mistrovském zápase a byl jsem spokojený," nastínil Ryšavý klubovou strategii.

V Lanžhotě musí razit trochu odlišnou cestu. I v ní jde ale o výhled do budoucna. „Nějaké posily přivést musíme. V létě skončí systém farem a my už teď musíme připravit tým na další sezonu," uvědomuje si tlak lanžhotský kouč Petr Maléř.

Na podzim, a pravděpodobně to tak bude i na jaře, se Lanžhot spoléhal na výpomoc z třetiligového Hlučína. Ta rozhodnutím fotbalové asociace po posledním kole sezony skončí. „Na něčem samozřejmě pracujeme, ale snad se to podaří," podotkl k případným posilám bývalý obránce Zbrojovky.

Stejně tak Ryšavý zatím žádná jména neprozradí. Co čeká svěřence obou někdejších hráčů brněnských klubů je jasné už teď. „Je to pořád dokola. Budeme běhat, využijeme halu a občas i umělou trávu v Břeclavi. V Lanžhotě je umělka jen na školním hřišti, ale i tam se ukážeme," hlásil Maléř s tím, že pokud počasí dovolí, chce tým trénovat na druhém lanžotském hřišti Na pastvisku.

Podobné záměry má i druhý držitel jména Sokol. Z Novosedel ale pocestují do Dolních Dunajovic. „Pokud to aspoň trochu půjde. Chceme ušetřit trochu peněz i času, tak asi nevyužijeme mikulovskou umělku," dodal Ryšavý s tím, že svůj tým hodlá vzít také na soustředění do Hostýnských vrchů.