Novosedly čekají na jaře nepříjemné záchranářské starosti. Fotbalisté Sokolu obsadili v podzimní části se ziskem devíti bodů předposlední patnáctou pozici a mají stejný bodový zisk jako poslední Sparta Brno, na čtrnáctou Moravskou Slavii ztrácejí Novosedly už 5 bodů. „Při pohledu na tabulku se chce člověku až plakat. Nedá se nic dělat. Musíme zapracovat na kondici, která nám dělala problém a pořádně potrénovat. Mám vytipované nějaké posily, uvidíme, jestli se nám je podaří získat. Zimní přípravu začneme brzy po Novém roce," uvedl trenér Novosedel Bohdan Ryšavý.

BOJ O ČELO MINULOSTÍ

Ani fotbalisté Lanžhotu nevstupují do zimní přestávky s klidným svědomím. Svěřenci trenéra Petra Vybírala prohráli v závěrečném duelu první části sezony Boskovicích 0:3. I kvůli této prohře se fotbalisté Lanžhotu propadli na šestou pozici tabulky. Na začátku října přitom Sokol bojoval o čelo tabulky, závěrečné čtyři duely sezony však mužstvu nevyšly, když prohrálo čtyři zápasy se skóre 0:10. Tři z těchto závěrečných čtyř duelů navíc hráli fotbalisté Lanžhotu na domácím hřišti. „Převažuje zklamání z posledních vystoupení. Dojem z první poloviny sezony jsme si zkazili posledními třemi domácími zápasy. Ačkoliv nás trápil velmi úzký kádr, mohli jsme ten konec dohrát lépe," uvedl Vybíral.

Lanžhotský lodivod tak narážel na skutečnost, že měl v závěrečných duelech sezony k dispozici pouze dvanáct, popřípadě třináct hráčů. „Poznamenal nás odchod Trčky a zranění Šenka. Už tak jsme měli úzký kádr a absence těchto dvou hráčů to ještě umocnila. Chtěli jsme ukončit podzim s tím, že budeme na dostřel čelu tabulky, což se nepovedlo," uzavřel Vybíral. Na vedoucí Mutěnice ztrácí Lanžhot po patnácti odehraných kolech osm bodů.

VÁCLAV PETRŮ